Nowości od Samsunga. Sprawdź, jakie nowości będą miały premierę w 2021 roku

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Nowości od Samsunga. Sprawdź, jakie nowości będą miały premierę w 2021 roku

Samsung szykuje na rok 2021 między innymi telewizory z licznymi zaawansowanymi rozwiązaniami, a także wyjątkowo efektywnym designem. Sprawdźmy, jakie premiery czekają nas w tym roku.

Rozwinięcie technologii QLED, czyli telewizory Samsung Neo QLED

Nowe produkty są odpowiedzią na wymagania klientów w czasach pandemii, przez którą czas spędzany przed ekranami różnych urządzeń elektronicznych drastycznie wzrósł. Jednym z bardziej znaczących wydarzeń tego sezonu na rynku telewizorów jest rozwinięcie technologii QLED do Neo QLED. W ten sposób Samsung chce spełnić szczególnie oczekiwania użytkowników, którzy wykorzystują tego typu sprzęty do gier.

Telewizory Neo QLED wyróżniają się większą głębią czerni, a także znacznie wyższym kontrastem. W produktach z tej serii zastosowano także bardzo inteligentne algorytmy skalowania, realizowane przez 16 sieci neuronowych – dzięki temu obraz ze źródła o niskiej rozdzielczości będzie automatycznie dostosowany do standardu 4K lub 8K. 

Wydajny procesor AI Neo Quantum w parze z technologią podświetlenia Quantum Mini LED dają wyjątkową jakość obrazu. Taka konfiguracja pozwala ponadto na zmniejszenie rozmiaru diody do 1/40 w stosunku do standardowych diod, co przekłada się na znacznie większe zagęszczenie oraz szerszą skalę luminancji.

Nie zabrakło także zmian, które zadowolą graczy – telewizory Neo Quantum wyróżniają się bardzo niskim poziomem opóźnienia wejścia, które wynosi zaledwie 5,8 ms. Pojawił się również specjalny panel gracza, w którym można sprawdzić najważniejsze szczegóły dotyczące rozgrywki.

Jeśli chodzi o przekątną ekranu, modele z serii Neo Quantum 4K rozpoczynają się od rozmiarów 50 cali, podczas gdy Neo Quantum 8K można kupić w wersji 65, 75 lub 85 cali. Ta seria może przypaść szczególnie do gustu posiadaczom konsol najnowszej generacji, którzy chcą wykorzystać pełen potencjał urządzenia – produkty od Samsunga są przystosowane do obsługi rozdzielczości 4K przy odświeżaniu 120 Hz.

Rozrywka najwyższej jakości – Samsung MicroLED

Kolejnym produktem zaprezentowanym przez południowokoreańskiego producenta jest również telewizor – Samsung MicroLED. W tym przypadku ponownie skupiono się na głębi czerni oraz wysokim kontraście, w parze z zastosowaniem diod o mikroskopijnych rozmiarach. Technologia MicroLED po raz pierwszy pojawiła się w dostępnych na rynku modelach w 2018, a nowsze sprzęty przynoszą coraz więcej funkcji oraz jeszcze wyższą jakość obrazu.

Ekran telewizora można rozdzielić na cztery części za sprawą rozwiązania 4Vue (Quad View). Telewizory Samsung MicroLED będą dostępne w wersjach o przekątnej 76, 88, 99 oraz 109 cali. Warto śledzić na bieżąco ofertę producenta, ponieważ poszczególne produkty będą udostępniane do sprzedaży w różnych momentach w roku.

Monitor, soundbar i projektor, czyli inne urządzenia zaprezentowane przez Samsunga

Oprócz telewizorów z serii Neo Quantum oraz MicroLED Samsung wypuści w tym roku na rynek także szereg innych urządzeń, które z pewnością spełnią oczekiwania klientów. Wśród premier zaplanowanych na 2021 znalazł się między innymi Samsung Smart Monitor – to połączenie zwykłego monitora z funkcjami, które można spotkać w telewizorze. 

Urządzenie obsługuje łączność bezprzewodową w kilku standardach: Wi-Fi, Bluetooth, Samsung DeX oraz AirPlay 2. Rozwiązania smart TV pozwalają na oglądanie ulubionych programów bez potrzeby kupowania dodatkowego sprzętu.

Kolejnymi produktami, które będzie można nabyć w 2021, są interaktywny ekran Flip oraz świetnie brzmiący soundbar Q950A. Pierwszy z nich jest stworzony z myślą o wygodnej współpracy w zespole – z cyfrowej tablicy może korzystać do 20 osób. Sprzęt oferuje obraz w jakości 4K oraz przekątną 75 cali, a dodatkowo łatwe i intuicyjne połączenie z innymi urządzeniami. Soundbar Q950A dostarczy natomiast dźwięk w formacie 11.1.4 uzupełniony o funkcję Bass Boost, która dodatkowo podnosi jakość niskich częstotliwości.

Co jeszcze szykuje Samsung?

Oprócz wymienionych urządzeń Samsung zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży telewizora The Terrace, który umożliwia korzystanie z rozrywki na świeżym powietrzu. Jego konstrukcja pozwala na bezawaryjne oglądanie najlepszych programów, filmów i wydarzeń sportowych bez ryzyka zalania czy wystąpienia innych awarii związanych z czynnikami atmosferycznymi. Wersja Full Sun jest dodatkowo odporna na mocne słońce. Telewizor Samsung The Terrace jest dostępny w wersjach o przekątnej 55 oraz 65 cali. 

Fani kina będą mogli skorzystać z niesamowitej jakości rozrywki, jaką oferuje kompaktowy projektor Samsung The Premiere, który wyświetla obraz w standardzie 4K. Co ciekawe, użytkowanie produktu jest możliwe nawet przy odległości zaledwie 15 centymetrów od ściany lub ekranu. 

Ostatnią propozycją od Samsunga jest telewizor The Frame. To urządzenie, które pozwala na wyświetlanie i edycję dźwięku z telefonu do tabletu, a także na korzystanie z niego w roli galerii fotografii. Sprzęt ma wbudowaną pamięć o wielkości 6 GB; The Frame oferuje także pięć nowych rodzajów ramek i montaż na specjalnie przygotowanym uchwycie, który pozostawia minimalną ilość miejsca między urządzeniem a ścianą.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*