Jaką antenę wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaką antenę wybrać?

Artykuł sponsorowany

Kupując jednorazowo antenę HD lub HDTV (wysokiej rozdzielczości), możesz uzyskać dostęp do darmowych, tradycyjnych programów telewizyjnych, które są już dostępne. Jednak, jakie właściwości posiadają takie anteny?

Anteny HDTV zapewniają bezpłatne opcje lokalnych wiadomości, sportu i tradycyjnych sieci telewizyjnych, które mogą nie być dostępne za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego. Możesz je zakupić na stronie https://centrumelektroniki.pl/anteny-dvb-t-c480. 

Kanały HD lub wysoka rozdzielczość, dostępne przez anteny telewizyjne, mogą mieć lepszą jakość obrazu niż kanały rozpowszechniane innymi metodami. Dzieje się tak, ponieważ kanały nadawcze nie używają kompresji sygnału wymaganej przez łączność kablową lub satelitarną. Kompresja sygnału jest konieczna, aby pomieścić tak wiele programów przesyłanych przez kabel lub satelitę. Alternatywna jakość dźwięku i obrazu kanału telewizyjnego dostrojonego do telewizora za pomocą anteny HD może nigdy nie powodować problemów z jakością kompresji.

W zależności od lokalizacji domu, Twoja antena działa, wychwytując potencjalnie dziesiątki lokalnych stacji nadawczych. Większość stacji cyfrowych przenosi również podkanały w swoim zakresie częstotliwości, co zwiększa możliwości programowania. Jeśli jesteś fanem jednego konkretnego programu na jednym kanale kablowym, pamiętaj, że możesz go nie odebrać, ponieważ wiele kanałów kablowych po prostu nie ma odpowiednika nadawanego drogą radiową.

Możesz wprowadzić swój adres za pośrednictwem stron internetowych, aby poznać lokalizację nadajnika i liczbę stacji w Twojej okolicy.

Anteny wewnętrzne i zewnętrzne

Istnieją różne typy anten telewizyjnych w zależności od ich umieszczenia w domu. Jak sama nazwa wskazuje, wewnętrzne anteny HDTV można podłączyć do telewizora w celu montażu w pomieszczeniach. Większość anten wewnętrznych podłącza się do telewizora za pomocą długiego kabla koncentrycznego i mają one szeroką, płaską powierzchnię, wielkość i grubość do montażu na ścianie lub oknie. Anteny wewnętrzne są zwykle tańsze niż inne rodzaje anten HDTV.

Zewnętrzne anteny HDTV przeznaczone są do umieszczenia na strychach lub na dachach. Anteny zewnętrzne są zwykle większe i bardziej czułe niż anteny wewnętrzne: im większa powierzchnia anteny, tym więcej kanałów prawdopodobnie odbierze. Wyższa pozycja oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie odbierać sygnały na duże odległości przy mniejszych zakłóceniach niż anteny wewnętrzne.

Przed zakupem określ odległość między telewizorem a ewentualnym umieszczeniem anteny. Podczas instalacji należy mieć pod ręką kabel połączeniowy o odpowiedniej długości. Anteny zewnętrzne są zwykle dostarczane z osprzętem montażowym i zwykle kosztują więcej niż antena wewnętrzna.

Wzmocnione anteny

Zewnętrzna wzmocniona antena HD jest przymocowana do relingu pomostu. Anteny ze wzmocnieniem są przeznaczone do zwiększania siły sygnału, szczególnie na obszarach wiejskich lub podmiejskich, które muszą odbierać sygnały z większej odległości. Wzmacniacz może również kompensować zakłócenia sygnału spowodowane burzami i innymi złymi warunkami pogodowymi.

Anteny kierunkowe a wielokierunkowe

Standardowe modele anten HD można również nazwać kierunkowymi antenami telewizyjnymi, ponieważ są skonstruowane do odbierania sygnałów z jednego kierunku.

Specjalistyczne lub wielokierunkowe anteny telewizyjne, zwane także antenami dookólnymi, mogą odbierać sygnały telewizji cyfrowej z kilku źródeł i są przeznaczone do odbierania sygnałów telewizyjnych z dowolnego kierunku.

Ogólnie rzecz biorąc, anteny kierunkowe mają mniej opcji niż wielokierunkowe anteny telewizyjne, ponieważ są przeznaczone do odbierania sygnałów z jednego kierunku. Jednak ponieważ jest bardziej wyrafinowana w określonym miejscu, antena kierunkowa może zwiększyć wydajność sygnału i zmniejszyć zakłócenia lepiej niż wielokierunkowa antena telewizyjna.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*