Najlepszy telewizor do konsoli XBOX Series X

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepszy telewizor do konsoli XBOX Series X

Nowa generacja konsol spowodowała, że coraz więcej graczy zaczęło zastanawiać się nad tym, jaki telewizor byłby najlepszą opcją, aby dobrze wykorzystać możliwości swojego sprzętu. Sprawdź, czym kierować się, wybierając odpowiednie telewizory. 

Rozdzielczość telewizora – Full HD czy 4K?

XBOX Series X, czyli najsilniejsza konsola marki Microsoft, to urządzenie, które idealnie nadaje się do wyświetlania obrazu w rozdzielczości UHD. Aby było to możliwe, należy wyposażyć się w telewizor o jak najlepszych parametrach, czyli w tym przypadku 4K.

Inaczej sprawa ma się w przypadku XBOX Series S, który to nie wspiera rozdzielczości 4K. W związku z tym świetnie sprawdzi się tutaj telewizor Full HD. Jeśli chodzi jednak o najciekawszą propozycję firmy Microsoft, czyli XBOX Series X, 4K to zdecydowanie najlepszy wybór. Niezależnie od tego, czy konsola będzie miała służyć jedynie do grania w gry, czy też innym rozrywkom, rozdzielczość 4K umożliwi wyświetlanie obrazu o wysokiej i niezwykle przyjemnej dla oka jakości.

Osoby, które są niezwykle wymagające, a także dysponujące większą ilością funduszy, mogą zdecydować się również na telewizor o rozdzielczości 8K, jednak niewiele z udostępnianych obecnie treści jest w stanie w pełni wykorzystać potencjał tego rodzaju urządzeń.

Przekątna ekranu telewizora

Konsole to urządzenia, które wielu graczy ceni przede wszystkim za wygodę użytkowania. W przypadku komputerów stacjonarnych mamy raczej do czynienia ze stanowiskiem składającym się z biurka, monitora, a także peryferiów, co wymaga od użytkownika siedzenia całkiem blisko urządzenia. Konsol za to używa się zwykle w nieco inny sposób – wielu graczy konsolowych umieszcza swoje urządzenia podpięte do telewizorów w niemałej odległości od kanapy czy innego mebla, na którym siedzą, jednocześnie grając na konsoli.

Ta niemała odległość umożliwia wybór telewizora z matrycą o przekątnej większej nawet niż 50 cali. Obecnie coraz większe telewizory również tanieją, w związku z czym zakup modelu, który przed kilkoma laty mógłby wydawać się poza naszym budżetem, obecnie może okazać się naprawdę opłacalną inwestycją.

Wielkość telewizora warto zatem dopasować przede wszystkim do swoich upodobań, ale też przestrzeni, którą możemy na niego przeznaczyć.

Pozostałe istotne parametry

Częstotliwość odświeżania

Jednym z najważniejszych parametrów z punktu widzenia graczy jest częstotliwość odświeżania ekranu, która w przypadku konsol nowej generacji prezentuje się lepiej niż kiedykolwiek. XBOX Series X to urządzenie, które spokojnie może wyświetlać obraz w 60 klatkach na sekundę, a może poradzić sobie nawet ze 120 Hz. W związku z tym najlepszą opcją będą telewizory, które odświeżają obraz z częstotliwością co najmniej 60 Hz. Jeszcze większą radość z rozgrywki mogłyby zapewnić telewizory o częstotliwości 120 Hz czy nawet 144 Hz, jednak te mogą wiązać się z większymi wydatkami.

Standard HDMI 2.1

Aby w pełni wykorzystać możliwości konsoli XBOX Series X, warto zainwestować w telewizor, który obsługuje standard HDMI 2.1. Złącze HDMI w tej wersji umożliwia przesył danych z prędkością 48 Gbit/s, w związku z czym wyświetlany obraz może osiągać nawet rozdzielczość 8K i 120 klatek na sekundę. HDMI 2.0 również pozwoli na korzystanie z konsoli, jednak może to nie być tak przyjemna rozgrywka, jak w przypadku telewizora ze wspomnianym przez nas lepszym standardem.

Zdj. główne: Pixabay/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*