Czy działania SEO są kosztowne?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy działania SEO są kosztowne?

Pozycjonowanie witryny sprowadza się do spełnienia wszelkich wymagań algorytmu wyszukiwarki Google, który ocenia jej przydatność w wybranej frazie kluczowej, wykorzystując w tym celu roboty crawlujące. Wypełnienie wszelkich założeń algorytmu pozwala stronie WWW dostać się aż na sam szczyt wyników w listingu i osiągnąć w ten sposób znacznie więcej wejść i tym samym także konwersji. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak pozycjonować strony internetowe, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem, który powinien wiele wyjaśnić na temat tego długofalowego i trudnego procesu.

Parametry, które mają wpływ na koszty pozycjonowania

Pozycjonowanie to jedno z najważniejszych działań marketingowych we współczesnym świecie zdominowanym przez e-commerce. Polega bowiem na zwiększeniu jej rozpoznawalności i osiąganych zysków, dlatego większość osób próbujących swoich sił w sprzedaży internetowej traktuje właśnie pozycjonowanie jako najważniejszy element marketingu. Na ten wieloetapowy i bardzo długi proces składa się między innymi:

  • audyt, dzięki któremu agencja SEO może dokładnie zapoznać się z obecnym stanem witryny i przygotować odpowiedni plan działania oraz strategię w ujęciu krótko- i długofalowym,
  • działania on-site, które polegają na zmodyfikowaniu całej witryny pod kątem algorytmu Google. Ten punkt jest zdecydowanie najbardziej rozbudowany, gdyż w jego ramach przeprowadza się nawet kilkaset równie istotnych czynności,
  • działania off-site, na które składa się pozyskiwanie linków zwrotnych do danej witryny, płatne reklamy oraz artykuły sponsorowane i nie tylko.

Zawsze pozycjonowanie w Katowicach oraz w innych miastach powinno spełniać wszelkie założenia algorytmu Google, tylko w ten sposób można osiągnąć dobre wyniki w stosunkowo niedługim czasie. Warto jednak wiedzieć, że pod sformułowaniem niedługi czas kryje się tak naprawdę minimum kilkumiesięczny proces, który może się przeciągnąć nawet do roku w przypadku świeżych witryn, bez jakiejkolwiek dotychczasowej historii w Google.

Czy pozycjonowanie samodzielne jest opłacalne?

Jeśli zatem wiesz co to jest SEO, koniecznie zapoznaj się także z wadami i zaletami samodzielnego pozycjonowania. Wielu początkujących przedsiębiorców poszukujących oszczędności zakłada, że samodzielne przeprowadzenie pozycjonowania jest proste i szybkie. Tak naprawdę okazuje się jednak, że jest zupełnie odwrotnie. Setki różnych wytycznych do spełnienia, modyfikowanie kodu źródłowego, dostosowywanie działania witryny pod konkretną grupę odbiorców czy też pozyskiwanie linków sprawia trudność nawet najlepszym pozycjonerom. Dlatego tym bardziej osoba bez odpowiednio dużego doświadczenia w branży SEO będzie musiała spędzić na przygotowaniach wiele długich miesięcy, które mogła przeznaczyć na rozwój własnej działalności.

Zdjęcie autorstwa Lex Photography z Pexels

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Katarzyna 31.01.2022

    Czy działania SEO są kosztowne? Niekoniecznie. Moim zdaniem nie muszą być ale oczywiście im więcej zainwestujesz w pozycjonowanie tym więcej zyskasz w przyszłości. Pierwsze efekty będą widoczne po 3-6 miesiącach. Najważniejszym elementem jest audyt seo który pozwoli ci na zmiany na stronie, zwiększenie ruchu na stronie oraz też zmianę pozycji na wyższą w wyszukiwarce google, jak widać niesie za sobą bardzo dużo korzyści.

  • Anita 18.02.2022

    Jakiś czas temu natrafiłam na blog poświęcony tematyce seo https://sxo.pl/blog/, na którym zetknęłam się z podobnym zagadnieniem. SEO nie musi być drogie, wszystko jednak zależy od tego, na jak szeroką skalę planujemy działać, a czasami sama nasza lokalizacja, może okazać się determinantem ponoszonych kosztów działalności. Prawdę mówiąc, lepiej nie robić niczego na własną rękę i planowanie rozpocząć z zapleczem, choć pod postacią audytu rekomendowanej agencji.