Aplikacja biura podróży. Dlaczego warto ją zainstalować?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Aplikacja biura podróży. Dlaczego warto ją zainstalować?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Panuje przekonanie, że jeśli nie korzystasz z usług biura podróży, to ich aplikacja mobilna na pewno Ci się nie przyda. To zdecydowanie nieprawda. W takich aplikacjach znajdziesz mnóstwo funkcjonalności, które skierowane są także do tych, którzy dopiero szukają wakacji lub chcą zaplanować atrakcje na miejscu. Oczywiście jest w nich także cała masa udogodnień dla klientów. Dlaczego warto zainstalować taką aplikację? Wyjaśniamy poniżej.

Dlaczego warto zainstalować aplikację biura podróży?

Większość aplikacji biur podróży oferuje w swojej aplikacji nie tylko zakup wakacyjnych pakietów, ale także szereg innych funkcji. Są to m.in. rezerwacja samych biletów lotniczych czy samego hotelu, możliwość kupienia wycieczek fakultatywnych, przegląd podróżniczych inspiracji czy po prostu dostęp do zdjęć i wideo z hoteli i wycieczek, a także opinii klientów o tych imprezach w jednym miejscu, wygodnie – w telefonie.

Świetnym przykładem aplikacji mobilnej biura podróży, jest aplikacja ITAKA. Znajdziesz w niej informacje o aktualnych promocjach, oferty wyjazdów Last Minute, all inclusive, na wycieczki objazdowe i City Breaki, a także na narty i egzotyczny urlop. Wyszukiwarka w aplikacji umożliwia łatwe przeszukiwanie ofert, a następnie ich intuicyjne filtrowanie np. po rodzaju wyżywienia, mieście wylotu, krajach, liczbie gwiazdek hotelu czy ocenie użytkowników. Wyniki wyszukania możesz zobaczyć w formie listy ofert lub na mapie świata, dzięki czemu łatwiej będzie Ci wyobrazić sobie, w jakich okolicznościach i w jakiej części globu spędzisz swój urlop.

W aplikacji od biura ITAKA znajdziesz też najważniejsze informacje o hotelu, jak dokładny opis oferty, zdjęcia i klipy wideo, a także opinie innych użytkowników. Możesz także tworzyć listy swoich ulubionych ofert, a następnie dodać je do porównywarki, by zobaczyć, która z nich jest najlepsza. Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa i ile daje możliwości ta aplikacja, jest do pobrania TUTAJ.

Korzyści z instalacji aplikacji biura podróży

Jeśli właśnie poszukujesz wakacyjnych inspiracji, na pewno znajdziesz je w aplikacjach oferowanych przez biura podróży. Oprócz zalet wymienionych wcześnie, w takich appkach możesz też korzystać z dodatkowych produktów oferowanych przez biura podróży. Są one zależne of oferty danego biura i np. w biurze podróży ITAKA są to:

  • wycieczki fakultatywne – możesz szybko wyszukać i zarezerwować wycieczki i atrakcje, do których chcesz się wybrać podczas zaplanowanych już wakacji;
  • bilety lotnicze – biuro oferuje możliwość kupienia miejsc na przelotach czarterowych. Największa zaleta takich przelotów to korzystna cena, w którą wliczony jest już bagaż rejestrowany.

Co ważne, aby skorzystać z tych ofert, nie musisz być klientem biura podróży ITAKA. Do rezerwacji biletów nie jest wymagana rezerwacja hotelu w ITACE, a wycieczki w niemal każdym zakątku świata może zarezerwować każdy, niezależnie od tego, w jaki sposób podróżuje. Wycieczki są dostępne w aż 15 językach.

Czy aplikacja przyda mi się w podróży?

Odpowiedź brzmi „oczywiście, że tak”. Choć aplikacje biur podróży posiadają funkcjonalności także dla tych, którzy nie korzystają z usług biur, to są skierowane przede wszystkim do ich klientów. Mają ułatwić im nie tylko planowanie podróży, ale także uprzyjemnić pobyt na urlopie.

Zostając przy przykładzie aplikacji ITAKI, klienci tego biura mogą w niej zalogować się do Strefy Klienta, a tam m.in. znaleźć informacje o wszystkich swoich rezerwacjach, płatnościach, godzinach przelotów i transferu lotniskowego czy szczegółów dotyczących podróży, jak czas lokalny. Przed wyjazdem mogą także pobrać swoje Dokumenty Podróży i mieć do nich dostęp nawet gdy są offline. Dodatkowymi, ale bardzo przydatnymi funkcjami w aplikacji ITAKI są: kontakt z rezydentem przez czat i zakładka z podpowiedziami od rezydenta m.in. dotycząca atrakcji na miejscu, komunikacji lokalnej czy obyczajów, a także przelicznik walut, by szybko sprawdzić jaka waluta obowiązuje na miejscu i przeliczyć na nią Polskie Złote. Klienci Itaki mogą też skorzystać w aplikacji z programu lojalnościowego i wymieniać punkty na nagrody oraz dodać opinię po powrocie z wakacji.

Aplikacje mobilne biur podróży dają mnóstwo możliwości zarówno swoim klientom, jak i tym, którzy poszukują inspiracji, informacji lub atrakcji na miejscu. Z pewnością będą przydatnym elementem na liście aplikacji w Twoim smartfonie.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*