Komputer All-in-one, co to jest?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Komputer All-in-one, co to jest?

Szukasz komputera stacjonarnego, który będzie w pełni funkcjonalny, a przy tym nie będzie potrzebował masy kabli i wygląda po prostu dobrze? Powinieneś zainteresować się modelami All-in-one. Sprawdzamy, jak działają te komputery i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Czym wyróżnia się komputer All-in-one?

Dla tych, którzy po raz pierwszy spotykają się z tym terminem, wyjaśniamy: All in One to komputer, w którym podzespoły komputerowe, takie jak płyta główna z procesorem czy układ graficzny, zostały umieszczone w jednej obudowie z ekranem lub zbudowane z niezależnych od siebie modułów, które łącznie pełnią funkcję komputera All-in-One.

Innymi słowy: wszystkie niezbędne do pracy komputera komponenty są zamontowane w „monitorze”, przez co oszczędzamy miejsce, a wszystko wygląda bardziej schludnie i elegancko. Najlepszym przykładem tego typu urządzenia, które zapewne wszyscy kiedyś widzieliśmy, jest iMac. Urządzenia tego typu najczęściej spotkamy obecnie w biurach.

Zalety komputerów All-in-one

Wybór komputera typu All-in-one niesie za sobą mnóstwo korzyści. Chyba najważniejszym z nich jest porządek na biurku i brak plątaniny kabli. Uruchomienie komputera jest bardzo proste. Wystarczy podłączyć go do prądu, podpiąć klawiaturę oraz myszkę i jesteśmy gotowi do pracy. 

Nie tylko wygląda to o wiele lepiej, ale również minimalizuje ryzyko przypadkowego potknięcia się o jeden z kabli, co może skutkować na przykład wyłączeniem komputera. Dodatkowo wolną przestrzeń po kablach można zagospodarować w inny sposób i jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę.

Komputery All-in-one są również bardzo lekkie. Sprawia to, że łatwo można je przenosić z jednego stanowiska na drugie, co może być ważne dla wszystkich właścicieli firm. Są one przy tym bardzo ciche. Produkują mniej hałasu niż standardowe komputery stacjonarne, a przy tym są energooszczędne i zużywają mniej prądu, dzięki czemu zaoszczędzimy na rachunkach.

Czymś, co zdecydowanie przyciąga wszystkich użytkowników do komputerów All-in-one, jest ekran. Modele tego typu mogą mieć ekrany o przekątnej nawet 30 cali, a przy tym wysoką rozdzielczość. Dodatkowo coraz więcej modeli All-in-one jest wyposażonych w ekran dotykowy, co jeszcze bardziej ułatwia pracę na tego typu sprzęcie. Duży ekran o wysokiej rozdzielczości sprawia, że jest to idealna maszyna do oglądania filmów i seriali.

Czym kierować się przy zakupie?

Wybierając swój komputer All-in-one, powinniśmy kierować się kilkoma aspektami. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na parametry komputera. Do pracy biurowej najważniejsze będą dobry procesor oraz przynajmniej 8 GB pamięci RAM. Jeżeli dodatkowo planujemy grać na komputerze, warto zadbać o odpowiednią, dedykowaną kartę graficzną. Jeżeli nie jesteśmy graczami, ze spokojem powinna wystarczyć nam karta graficzna zintegrowana z płytą główną. 

Równie ważny jest rodzaj dysku, na którym będziemy zapisywać swoje dane. Bardzo wpływa on na szybkość działania systemu. Koniecznie wybierzcie komputer ze wbudowanym dyskiem SSD. Warto także sprawdzić, jakich portów będziemy potrzebować i czy model, który chcemy zakupić, posiada odpowiednie złącza z tyłu. Zastanów się również, jak dużego ekranu będziesz potrzebować. Nie warto inwestować w zbyt duże, jeżeli wiesz, że nie będziesz w stanie wykorzystać pełni jego potencjału.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*