Dlaczego warto wybrać komputery stacjonarne do użytku biurowego?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Dlaczego warto wybrać komputery stacjonarne do użytku biurowego?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sprzęty komputerowe, które mogą być narzędziem pracy w firmie, można podzielić na stacjonarne i mobilne. Jakie cechy komputerów stacjonarnych decydują o tym, że mogą sprawdzić się one idealnie do użytku biurowego?

Wielofunkcyjność i wysoka wydajność komputera stacjonarnego

Jeśli w pracy biurowej najbardziej zależy Ci na tym, by wybrany sprzęt miał pełną wydajność, działał szybko i sprawnie oraz bezawaryjnie, a przy tym zapewniał wielofunkcyjność, postaw na komputer stacjonarny. W przeciwieństwie do laptopa pozwala on na wielozadaniowość. Najlepszym tego przykładem są komputery stacjonarne HP.

Komputery stacjonarne HP z serii ProDesk i EliteDesk

Wydajnymi komputerami biznesowymi, które mają formę albo małej wieży, albo SFF są urządzenia stacjonarne HP z serii ProDesk lub EliteDesk. Na przykład HP ProDesk 600 G6 MT oferuje wysoką wydajność, zapewnianą za sprawą procesorów Intel serii i3, i5 lub i7. Ma on najnowsze podzespoły dostępne na rynku, w tym opcjonalnie dedykowaną kartę graficzną. Z kolei HP EliteDesk 805 G8 SFF to mały komputer idealny do pracy biurowej, zapewniający wprost bezkompromisową wydajność i niezawodność. Do tego sprzęty te dają możliwość rozbudowy w przyszłości, co również jest ich zaletą.

Rozbudowa komputerów stacjonarnych

Laptopy zamknięte są w cienkiej, kompaktowej obudowie, a ich podzespoły często muszą być zmniejszone. Dlatego rozbudowa takiego notebooka jest kłopotliwa. Natomiast zupełnie inaczej jest w przypadku komputerów stacjonarnych, co przemawia za ich zakupem do środowiska pracy biurowej, nawet zaawansowanej, ponieważ z czasem zawsze można je rozbudować, wymienić podzespoły na nowsze. Komputery stacjonarne są pod tym względem absolutnie bezkompromisowe. Możesz dokonać rozbudowy swojego na własną rękę.

Korzystanie z dużych monitorów do komputerów stacjonarnych

Póki co laptopy nie są w stanie zaoferować w standardzie tak dużych ekranów, jak rozwiązania, które możesz podłączyć do komputera stacjonarnego. Taki monitor przydaje się w pracy biurowej przy analizach dużej ilości danych czy przy projektowaniu grafiki i korzystaniu z zaawansowanych programów i narzędzi projektowych. Bardziej komfortowe jest korzystanie z większych ekranów monitorów w pierwszej kolejności przeznaczonych do podpięcia pod komputer stacjonarny.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*