Czy płytę indukcyjną trzeba przykleić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy płytę indukcyjną trzeba przykleić?

Montaż płyty indukcyjnej nie musi być trudny. Wystarczy tylko być uważnym i przestrzegać pewnych zasad. W tym tekście przekażemy Ci jak przytwierdzić urządzenie do blatu.

Montaż płyty indukcyjnej – co trzeba wiedzieć?

Instalacja urządzenia nie wydaje się trudna. Montaż płyty indukcyjnej polega na podłączeniu jej do instalacji elektrycznej i umieszczeniu w blacie. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystko możesz wykonać samemu. Producenci urządzeń wymagają, żeby podłączenie jej było przeprowadzane przez osoby posiadające uprawnienia elektryczne (minimum E1). Wykonanie tego przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji może skutkować utratą gwarancji i brakiem możliwości skorzystania z serwisu gwarancyjnego. Poza tym, w przypadku pożaru lub innego zdarzenia spowodowanego przez podłączenie płyty przez osobę bez uprawnień, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania za powstałe straty.

Przyklejenie płyty indukcyjnej – czy należy to robić?

Samo fizyczne zainstalowanie płyty w blacie jest raczej łatwe. Wystarczy wyciąć odpowiedni otwór i włożyć urządzenie do środka. Standardowo do płyty o szerokości 60 cm trzeba przygotować wycięcie o wymiarach 56 × 49 cm. Trzeba pamiętać, że nie powinno się montować urządzenia w pobliżu lodówki oraz nad zmywarką i pralką. Płyty indukcyjne można instalować nad piekarnikiem, pod warunkiem, że ma on odpowiednią wentylację. Gdy są spełnione te warunki, wystarczy tylko ułożyć sprzęt w otworze. I tutaj bardzo ważna kwestia – płyty indukcyjnej nie można przyklejać żadnym klejem lub silikonem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku demontażu, płyta, która jest wykonana ze szkła, pęknie i nie będzie się nadawała do użytku.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*