Najlepsze serwisy streamingowe – TOP 5

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze serwisy streamingowe – TOP 5

Coraz więcej osób rezygnuje z klasycznych funkcji telewizora na rzecz serwisów streamingowych. Poznaj 5 najlepszych, które umożliwiają oglądanie filmów i seriali na ekranie Twojego komputera czy smartfona.

Jak zmieniło się nasze podejście do oglądania telewizji?

Kiedyś bez telewizji nikt nie wyobrażał sobie życia, teraz jednak większość młodzieży i część ludzi starszych nie korzysta telewizora i wybiera serwisy streamingowe. Dzieje się tak głównie dlatego, że większość z nich woli mieć bezpośredni wpływ na to, co ogląda. Telewizja rządzi się zupełnie innymi zasadami niż serwisy streamingowe. Telewizor niejako “zmusza” nas do oglądania tego, co znajduje się obecnie w ramówce, dlatego często ulegamy pokusie i włączamy coś, co nas zupełnie nie interesuje. Poznaj TOP 5 serwisów streamingowych i zrezygnuj z telewizora na rzecz oglądania najlepszych seriali, filmów i dokumentów bezpośrednio z ekranu swojego komputera, smartfona lub telewizora dzięki odpowiedniej aplikacji.

Netflix – serwis, który cieszy się największą popularnością na świecie

Podstawową zaletą serwisu Netflix jest jego ogromna popularność, która pozwoliła marce na stworzenie bogatej oferty, zdecydowanie wyróżniającej się na całym rynku streamingowym. Znajdziemy w niej bowiem zarówno hity filmowe sprzed wielu lat, jak i nowości, które opuściły salę kinową raptem kilka tygodni wcześniej. Co ciekawe, serwis Netflix wyróżnia się spośród innych także serią autorskich produkcji Netflix Originals. Takie tytuły jak “Stranger Things” czy “House of Cards” są hitami na miarę naszych czasów. Warto także wiedzieć, że serwis Netflix wyświetla filmy w standardowej rozdzielczości FullHD, lecz można ją podwyższyć do poziomu UltraHD w droższym pakiecie. 

HBO Go – konkurencja Netflixa, którą warto poznać bliżej

Z pewnością kanał HBO zna każdy wielbiciel kina, nie wszyscy jednak wiedzą o istnieniu platformy streamingowej HBO Go. Znajdziemy na niej głównie autorskie produkcje marki HBO, takie jak “Czarnobyl” czy “Wielkie kłamstewka” oraz współczesny hit wśród seriali – “Gra o Tron”. W ofercie marka HBO przygotowała także propozycje dokumentalne i filmy, a wszystko to w stosunkowo niskiej cenie. Podobnie jak serwis Netflix, firma HBO zadbała o możliwość wyświetlania filmów i seriali na praktycznie każdym urządzeniu. Aplikację można zainstalować na telefonach z systemami Android i iOS oraz na telewizorach, w urządzeniach Amazon TV, Apple TV czy Samsung TV, a nawet na konsolach Xbox i Playstation.

Amazon Prime – platforma streamingowa kolosa sprzedaży detalicznej

W serwisie streamingowym Amazon Prime znajdziemy między innymi bogatą ofertę hitów współczesnego kina, które firma Amazon wykupuje cyklicznie od ich producentów na wyłączność. Oznacza to, że obejrzymy je wyłącznie u tego dostawcy. Niestety serwis jest oferowany w Polsce na razie jedynie połowicznie, dlatego nie wszystkie produkcje zawierają napisy lub dialogi w języku polskim, a cena subskrypcji wyrażona jest w euro. Na platformie znajdziemy między innymi seriale, które cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Takie produkcje jak “The Expanse” czy “Good Omens” są bowiem uwielbiane przez miliony odbiorców i wielu z nich wykupuje dostęp do serwisu Amazon Prime wyłącznie z ich powodu.

Player.pl – polska odpowiedź na zagraniczne koncerny

Dla wielbicieli polskich produkcji istnieje wyłącznie jedna, największa platforma streamingowa – Player.pl. W jej ofercie znajdziemy w zasadzie wszystkie produkcje, w tym seriale, filmy oraz programy dokumentalne, które osiągnęły kasowy sukces. Początkowo w ofercie Player.pl były dostępne wyłącznie produkcje stacji TVN, takie jak serial “Na wspólnej” czy program “Kuba Wojewódzki” oraz setki, a może nawet tysiące innych propozycji. Od niedawna jednak serwis Player.pl podpisał istotne umowy z firmą Canal+, FOX, HBO oraz National Geographic i Discovery, co zapewnia odbiorcom dodatkową porcję interesujących produkcji kinowych i nie tylko.

Apple TV+ – świeża alternatywa dla wymagających 

Apple TV+ to jedna z najświeższych platform streamingowych w naszym zestawieniu i jest dostępna głównie na urządzeniach marki Apple, takich jak iPhone, iPad czy Apple TV oraz w smart-telewizorach Samsung, LG oraz Sony. W ofercie platformy giganta z Cupertino znajdziemy między innymi ciekawe seriale oraz filmy, w tym także autorskie produkcje marki Apple z iście Hollywoodzką obsadą. Warto poznać wciągające losy dzieci w serialu “Ghostwriter”, przerażającą wizję świata w “See”,  oraz wizję alternatywnej rzeczywistości i toczący się wyścig kosmiczny w serialu “For All Mankind”.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*