Czy Telegram jest bezpieczny?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy Telegram jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo komunikatorów internetowych jest bardzo ważne dla każdego użytkownika. Niestety, coraz częściej dochodzi do wycieku danych. Ostatnio bohaterem takiej historii był komunikator Telegram.

Telegram – co to za aplikacja?

Komunikator po raz pierwszy został wydany w sierpniu 2013 przez dwóch braci pochodzących z Rosji Nikołaja i Pawieła Durow. Nie byli oni obcymi osobami w środowisku, wcześniej stworzyli komunikator VKontakte, który był uważany za jeden z najbardziej bezpiecznych aplikacji. Do tego stopnia, że był wykorzystywany przez antyputinowską opozycję i aktywistów ukraińskich. Dobra opinia VKontakte przyczyniła się do dużej popularności Telegramu. Komunikator jest używany przez około 500 mln ludzi.

Telegram a bezpieczeństwo

Aplikacja w Polsce przechodzi kryzys. Podawana w wątpliwość jest jej bezpieczeństwo i szczelność. To wszystko jest efektem afery z udziałem ministra Michała Dworczyka. Doszło do wycieku korespondencji członka Rady Ministrów, za który obwinia się właśnie rosyjski komunikator. Czy to jednak sprawia, że należy rezygnować z Telegramu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Można winić tę aplikację za wyciek, jednak należy pamiętać, że nie ma w tej chwili w pełni bezpiecznego komunikatora. Każdy program może mieć jakąś lukę, dlatego, jeśli korzystasz z jakiegolwiek komunikatora, to rób to odpowiedzialnie i chroń swoje dane.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*