Jak edytować zdjęcie na iPhonie?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak edytować zdjęcie na iPhonie?

Dla perfekcjonistów nawet najlepiej wykonane zdjęcie zawsze da się ulepszyć. Jak zrobić to na iPhonie? Jak edytować fotografie wykonane na telefonie i jakie aplikacje będą do tego najlepsze?

Do najprostszych zadań nie potrzebujesz dodatkowych aplikacji

Aplikacja Zdjęcia, która jest domyślnie instalowana w telefonach z iOS, jest wyposażona w prosty edytor zdjęć oraz wideo. Co więcej, jeżeli korzystamy z funkcji iCloud, to zmiany w zdjęciach będą widoczne na wszystkich naszych urządzeniach. Aplikacja od samego Apple pozwoli nam przykładowo dostosować światło i kolor. Za jej pomocą wykadrujemy, obrócimy lub odwrócimy nasze zdjęcia oraz filmy, a także wyprostujemy i dostosujemy perspektywę. Aplikacja Zdjęcia pozwala również na dodawanie filtrów, które urozmaicą nasze fotografie.

Gdy aplikacja Apple to za mało

Może się jednak zdarzyć, że będziemy potrzebować bardziej zaawansowanych funkcji edycji zdjęć. Wtedy musimy sięgnąć po aplikację od zewnętrznych dostawców. W App Store znajdziecie ich bardzo dużo, a ja przedstawię Wam kilka z nich.

Snapseed

Aplikacja od Google to prawdziwy kombajn do obróbki i edycji zdjęć. Poza podstawowymi funkcjami jak obracanie, przycinanie czy dodawanie filtrów aplikacja pozwala korzystać również z bardziej zaawansowanych funkcji jak punktowa korekcja czy regulowanie zakresu dynamiki tonalnej zdjęcia. Bardziej zaawansowani miłośnicy fotografii docenią również możliwość edycji plików RAW oraz pracę na krzywych. Snapseed pozwala również rozszerzyć nasze zdjęcie za pomocą sztucznej inteligencji. Nie działa to najlepiej, ale pomoże, jeżeli potrzebujecie szybko „poszerzyć” swoją fotografię. I chyba najważniejsze: aplikacja jest w pełni darmowa i nie wymaga opłacenia żadnych abonamentów.

Pixelmator

Jest to jedna z najbardziej rozbudowanych aplikacji do edycji zdjęć dostępnych na telefony z iOS-em. Komputerowa wersja tego programu może śmiało konkurować z Photoshopem, ale i mobilna edycja ma sporo do zaoferowania. Umożliwia ona pracę na warstwach, edycję zdjęć oraz grafiki, a także jej tworzenie od podstaw. Do tego możliwość pracy z kolorem, poziomy, krzywe, funkcje retuszu, korekcja balansu bieli, obsługa RAW-ów, masa efektów… Ma to jednak swoją cenę i w tym przypadku wynosi ona 23,99 zł.

TouchRetouch

W tym momencie jest to najpopularniejsza płatna aplikacja do edycji zdjęć dostępna w App Store. I nic dziwnego, bo posiada jedną bardzo ciekawą funkcję. Pozwala usuwać ze zdjęć niechciane obiekty i osoby. Robi to w sposób inteligentny, a pusty obszar wypełnia tłem. Nie zawsze działa to idealnie, zwłaszcza kiedy tło nie jest jednorodne. Jednak w większości przypadków efekty będą zadowalające. TouchRetouch kupicie za 8,99 zł.

SKRWT

Jeżeli Wasze zdjęcie wymaga korekty perspektywy i prostowania, aplikacja SKRWT będzie do tego idealna. Zaskakująco dobrze radzi sobie przy zdjęciach budynków. Jeżeli wieżowiec, którego zdjęcie zrobiliśmy, wydaje się krzywy, aplikacja poradzi sobie z jego wyprostowaniem tak, by wyglądał dobrze na naszych mediach społecznościowych. Podstawowa wersja aplikacji kosztuje 8,99 zł i możecie do niej dokupić dodatki: 4PNTS zastępuje suwaki możliwością operowania na rogach zdjęcia, a MRRW służy do tworzenia odbić lustrzanych z poziomą lub pionową osią symetrii. 

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*