Jak wybrać internet stacjonarny do domu dla rodziny wielodzietnej?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać internet stacjonarny do domu dla rodziny wielodzietnej?

Wybór dobrego internetu bywa trudnym zadaniem. Przy zakupie warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest liczba mieszkańców i posiadana przez nich liczba urządzeń z podłączeniem do sieci. Jak wpływa to na działanie internetu? Przekonaj się, na co zwracać uwagę, wybierając internet stacjonarny do domu, w którym jest wiele domowników.

Liczba domowników i sposób używania internetu

Wraz z liczbą osób znajdujących się w domu, zwiększa się liczba urządzeń podłączonych do sieci. Mogą to być wszelkie telefony, komputery, tablety, laptopy, telewizory czy nawet sprzęty Smart Home, czyli podłączane do Wi-Fi listwy zasilające, wentylatory, zegarki, lodówki, kamery i wiele innych. Im więcej takich przedmiotów w mieszkaniu, tym bardziej połączenie jest obciążone, a router może mieć problemy z prawidłowym przetwarzaniem danych. Wybierając internet, należy skupiać się w dużej mierze na liczbie domowników i ich sposobie wykorzystywania internetu. Jeśli wszyscy mieszkańcy potrzebują jedynie sieci do wysyłania wiadomości, duży pakiet internetowy nie będzie potrzebny. Jednak jeśli pojawiają się w domach gracze, miłośnicy oglądania filmów, osoby, które pracują bądź uczą się zdanie, a do tego jeszcze sprzęty, które używają Wi-Fi, pod uwagę powinno brać się tylko oferty z wysokimi prędkościami sieci. 

Szukając taniej oferty do dużego domu, ze sporą liczbą mieszkańców, wystarczy wejść na stronę Komórkomat. Dzięki wyszukiwarce można bez problemu znaleźć najlepszą okazję i najniższe ceny. Wystarczy jedynie wpisać swoje miejsce zamieszkania i wymagania dotyczące prędkości, a pojawią się wszystkie oferty, które mogą zaproponować firmy na rynku.

Oferty ze światłowodem

Podstawą w domach z dużą liczbą mieszkańców jest internet światłowodowy. Zapewnia on szybkie łącze, które umożliwia sprawne poruszanie się po sieci, pobieranie oraz wysyłanie plików. Dodatkowo światłowód gwarantuje stabilne połączenie, które rzadko kiedy ulega awariom. Może bez problemu działać mimo zmiennych warunków na zewnętrz. Niestraszne mu burze czy ulewy, dzięki odpowiedniemu poprowadzeniu kabli. Niska awaryjność światłowodu sprawia, że jest on idealnym rozwiązaniem do domów. Taki internet stacjonarny nie przestanie działać, np. przy dużym obciążeniu czy złej pogodzie. Dzięki temu świetnie sprawdza się w miejscach, w których np. wiele osób pracuje z domu czy też bierze udział w zdalnych zajęciach.

Router i korzystanie z połączenia kablowego

W przypadku domów ze sporą liczbą sprzętów, warto jak najwięcej z nich podpiąć do routera. Połączenia kablowe mniej obciążają internet i zapewniają mu płynną, bezproblemową pracę. Jeśli wiele urządzeń zostanie podłączonych przez Wi-Fi, mogą wystąpić widoczne spadki prędkości, nawet podczas zwykłego użytkowania, np. przy oglądaniu filmów czy też przy przełączaniu stron internetowych. Najlepszym internetem stacjonarnym do domu z rodziną wielodzietną będzie światłowód 1 Gb/s z dobrym routerem, który umożliwi podłączenie kilku komputerów za pomocą kabli.

Fot.: Thomas Jensen/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*