Jak zapewnić dobre warunki pracy na hali przemysłowej?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zapewnić dobre warunki pracy na hali przemysłowej?

Artykuł sponsorowany

Praca w fabryce jest bardzo ciężkim dla organizmu wyzwaniem. Przemysł to branża, w której dobre warunki pracy to nie tylko komfort, lecz także podstawa bezpieczeństwa. Od tego, w jaki sposób wyposażona jest hala przemysłowa zależy bardzo wiele, również wygoda i zadowolenie pracowników. Zobacz, co powinno znajdować się na hali przemysłowej, aby praca w niej była łatwa i przyjemna.    

Prawidłowa cyrkulacja powietrza  

Hale przemysłowe to ogromne pomieszczenia, gdzie jednocześnie pracują dziesiątki, czasem nawet setki ludzi. W takich warunkach odpowiednia wentylacja budynku to wymóg, jeśli chodzi o bezpieczne warunki pracy. Przebywanie przez wiele godzin dziennie w dusznym pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ nie tylko na samopoczucie, lecz także na zdrowie pracowników. Nieprawidłowa cyrkulacja powietrza oznacza także, że nie jest ono oczyszczane tak, jak powinno, przez co tworzy się w nim coś na kształt smogu. Przede wszystkim takie warunki mogą wywoływać zawroty głowy, nudności, migreny i inne bardzo nieprzyjemne objawy. Jest to jednak także droga do poważnych chorób górnych dróg oddechowych, jak na przykład astma. Wentylacja przemysłowa to system dopasowany do ogromnych gabarytów budynków fabrycznych oraz ich specyfiki. Dzięki niej na hali będzie stały dostęp do świeżego powietrza, które będzie na bieżąco zastępowało to, odprowadzane na zewnątrz przez wentylator.   

Komfortowa temperatura pomieszczeń  

Na halach w budynkach przemysłowych bardzo często tłoczy się bardzo wielu pracowników na raz. Dodatek pracujących non stop, ciężkich maszyn sprawia, że temperatura na takiej hali może podnosić się do bardzo niekomfortowych wartości. Klimatyzacja, dzięki której możliwe będzie utrzymanie stałej i najbardziej optymalnej do pracy temperatury powinna znaleźć się na każdej hali. 

Jeśli w pomieszczeniu pojawia się klimatyzator, nie można zapominać o regularnym dbaniu o czystość urządzenia oraz wymianie filtrów. Zanieczyszczona, pełna pyłu, kurzu, pleśni i grzybów klimatyzacja będzie zagrożeniem dla zdrowia wszystkich zatrudnionych. Środki do czyszczenia klimatyzatorów Airok zapewniają nie tylko higienę i czystość instalacji, lecz także przyjemny, świeży zapach, co umila czas spędzony w pracy. 

Sprawne maszyny przemysłowe    

W każdym miejscu pracy zdarzają się usterki i awarie sprzętu. Niestety często uniemożliwia to pracownikom wykonywanie swoich zadań oraz generuje straty dla firmy. Aby wszyscy zatrudnieni mogli bez problemu pracować na swoich stanowiskach, konieczny jest regularny serwis urządzeń przemysłowych oraz plan zasilania awaryjnego w razie problemów ze sprzętem. Jednym z takich rozwiązań na nagłe usterki zasilania maszyn są baterie przemysłowe, które są w stanie zasilić urządzenia elektryczne do czasu naprawy. Zasilają one także pojazdy elektryczne, takie jak wózki widłowe czy maszyny czyszczące. 

Brak nieplanowanych przerw lub straconych dni pracy, które później trzeba odrabiać to po pierwsze większa pewność dla pracowników, którzy wiedzą, że mogą z wyprzedzeniem zaplanować sobie dzień w fabryce. To także komfort z uwagi na to, że przy sprawnych maszynach bez problemu można wyrobić normę, z kolei w razie nawet jednorazowej awarii, pracy w kolejne dni przybywa, by nadrobić zaległości.

Zdj. główne: Jezael Melgoza/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*