Jak zabezpieczyć telewizor podczas przeprowadzki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zabezpieczyć telewizor podczas przeprowadzki?

Transportowanie sprzętów RTV i AGD to nie lada wyzwanie. Aby nie uszkodzić tych urządzeń podczas podróży, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. W tym artykule znajdziesz garść ważnych porad, które pomogą Ci przygotować telewizor do drogi. Dzięki nim sprzęt dotrze bezpiecznie na wyznaczone miejsce.

Jak zapakować bezpiecznie telewizor do przeprowadzki?

Najlepszym rozwiązaniem jest zapakowanie telewizora w oryginalny karton – ten, w którym go kupiliśmy. Jest on idealnie dopasowany do kształtu urządzenia, a do tego wyposażony jest w dodatkowe zabezpieczenia. Mowa tutaj o styropianowym wypełnieniu, które jest skrojone na miarę zarysu telewizora. Tak zabezpieczony sprzęt można bezpiecznie transportować. Należy jednak pamiętać o tym, aby nawet idealnie zapakowanym urządzeniem nie rzucać. W takich warunkach nie pomoże nawet najlepsze opakowanie.

Brak kartonu? Jak przewieźć telewizor bez oryginalnego opakowania?

Co jednak, jeśli nie ma się w zasięgu ręki oryginalnego opakowania? Jest kilka metod, które pozwolą stworzyć prowizoryczne, ale skuteczne zabezpieczenie dla ekranu. Przede wszystkim przyda się karton, który będzie podobnych rozmiarów do telewizora. Do niego można włożyć styropian albo koce, o ile te będą szczelnie przylegać do opakowania. Dodatkowo całość trzeba zapełnić tak, aby telewizor nie przesuwał się podczas transportu – do tego celu najlepiej jest wykorzystać folię bąbelkową albo stare gazety.

Nie możesz znaleźć takiego kartonu? Co w takim razie zrobić? Musisz jakoś przewieźć telewizor. Jest rozwiązanie, które pozwoli na transport w bezpieczny sposób, ale musisz w trakcie przejazdu stale pilnować sprzętu w podróży. Tanim kosztem możesz zabezpieczyć telewizor folią bąbelkową, kocami i ręcznikami. Całość musi być szczelnie zamknięta, tak aby ekran nie wysunął się spomiędzy warstw folii w podróży. Jeśli jednak postawisz na taki transport, musisz znaleźć też kogoś, kto będzie jechać z telewizorem na tylnym siedzeniu i będzie przytrzymywać go, aby ten na pewno się nie poruszał. To opcja, którą można wykorzystać w ostateczności, o ile nie ma się do przejechania dużej liczby kilometrów. Warto się jednak zdecydować na taką opcję w kryzysowych sytuacjach. Jeśli planujemy przeprowadzkę, zadbajmy stosunkowo wcześniej o przygotowanie kartonów.

W jakiej pozycji przewozić telewizor?

Jeśli chodzi o to, w jakiej pozycji przewozić telewizor, mamy do dyspozycji dwa rozwiązania. Jedno z nich mówi, że telewizor zawsze powinien być transportowany w pozycji pionowej, stojąc oczywiście na podstawie. Jest to bezpieczny sposób, jednak nie każdy ma tyle miejsca w samochodzie, aby sobie na to pozwolić. Inną opcją jest położenie telewizora w poziomie, jednak nie można wykorzystywać tego rozwiązania w przypadku ekranów plazmowych. Jeśli jednak zdecydujesz się na przewóz sprzętu w takiej pozycji, zadbaj o to, aby był skierowany ekranem ku górze, aby nie doszło do żadnego zarysowania w trakcie drogi.

Nawet jeśli całość jest w kartonie, powinna być zabezpieczona odpowiednimi pasami do przeprowadzki bądź pasami bezpieczeństwa. To nie tylko chroni telewizor przed uszkodzeniami, lecz także zapewnia spokój kierowcy, który w razie wypadku nie musi martwić się o to, że telewizor uderzy jego czy kogoś siedzącego na miejscu pasażera.

Zdj. główne: RODNAE Productions/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*