Ubezpiecz mieszkanie i dom – tanio, wygodne i mądrze

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ubezpiecz mieszkanie i dom – tanio, wygodne i mądrze

W dalszym ciągu pokutuje opinia, że ubezpieczenie mieszkania lub domu to fanaberia, na którą mogą sobie pozwolić wyłącznie bogaci. Mit ten nie wziął się znikąd. Do niedawna koszt rocznej ochrony był niewspółmiernie wysoki w stosunku do osiąganych korzyści, przez co wiele osób z niej rezygnowało na rzecz podreperowania domowego budżetu. Teraz jest nieco inaczej. Ogromna liczba towarzystw ubezpieczeniowych oraz rosnąca stale konkurencja sprawia, że na rynku stało się dość ciasno, a tym samym istotnie spadły także ceny. Niestety wybór odpowiedniej firmy jest dalej dość trudny. Warto sobie go nieco ułatwić.

Czy ubezpieczenie mieszkania się opłaca?

Zdecydowanie tak – ubezpieczenie mieszkania to w zasadzie najważniejsze, co każdy może zrobić w chęci oszczędzenia mnóstwa pieniędzy. Zacznijmy jednak od tego, czym w ogóle jest ten produkt finansowy. Ubezpieczenie mieszkania lub domu, czy też ogólnie nieruchomości, polega na ochronie finansowej w wyniku wystąpienia zdarzenia losowego, przez które nieruchomość straciła na wartości lub stała się niezdatna do dalszego użytkowania. Podstawowy zakres ubezpieczenia obejmuje takie ryzyka, jak:

  • pożar,
  • powódź,
  • nagłe załamanie pogody,
  • naruszenie konstrukcji ścian,
  • i wiele innych.

Warto bowiem wiedzieć, że wariant podstawowy chroni jedynie ściany, stropy i podłogi – to za ich uszkodzenie otrzymamy pieniężny ekwiwalent. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby ochronę nieco rozszerzyć np. o wypłatę odszkodowania ze względu na zniszczenie lub utratę przedmiotów elektronicznych czy ogólnie całego domowego wyposażenia. Dzięki temu chronisz swoje fundusze znacznie szerzej, niż w przypadku podstawowym, co ma ogromne znaczenie głównie dla właścicieli domów, w których znajdują się dość kosztowne urządzenia i produkty.

Dla kogo ubezpieczenie na dom i mieszkanie?

Nowoczesny ranking ubezpieczeń mieszkania doskonale wskazuje zalety wynikające ze współpracy z poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Wszystkie sprowadzają się do pełnej ochrony finansowej na wypadek nagłych zdarzeń losowych, które w skrajnych przypadkach rujnują domowy budżet na wiele kolejnych lat. Prosty w obsłudze interfejs z pewnością ułatwi dokonanie właściwego wyboru, a dzięki możliwości zapoznania się z historią każdego towarzystwa i jego najmocniejszymi stronami pozwoli dokonać odpowiedzialnego wyboru. A jest ku temu wiele powodów.

Niektóre firmy, głównie z uwagi na płynące z tego oszczędności, starają się w jakimś stopniu ograniczać możliwość zawnioskowania o wypłatę odszkodowania. Jedne mają w swoich zapisach małym druczkiem informację o poszczególnych wykluczeniach, a inne kwalifikują każdą sytuację w zupełnie odmienny, niż nakazuje to logika, sposób. Z tego względu warto wybrać odpowiednie ubezpieczenie na dom, które z całą pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę oraz formą skutecznej ochrony przed wieloma zgubnymi skutkami wynikającymi z wystąpienia zdarzeń losowych każdego typu.

Zdj. główne: Tumisu/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*