Po czym poznać usterkę drukarki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Po czym poznać usterkę drukarki?

Artykuł sponsorowany

Co może zepsuć się w drukarce i jak to samodzielnie naprawić w domu? Nie każda usterka jest nieodwracalna, a najczęstsze problemy z drukarkami wymagają wymiany niektórych elementów lub prostych czynności, z którymi z pewnością sobie poradzisz.

Hałas przy pracy

Jeśli drukarka zachowuje się głośniej niż zazwyczaj, a szczególnie, jeśli stuka albo piszczy, powinieneś upewnić się, że założony toner jest prawidłowy. Jeżeli potrzebujesz dobrać jego model do Twojej drukarki, skorzystaj z oferty, którą znajdziesz tutaj: https://drukmistrz.pl/tonery-zamienniki. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na wszystkie istotne oznaczenia i wybrać odpowiedni element do Twojego urządzenia. Przyczyną wydawania niepokojących dźwięków może być również nieprawidłowo założony toner – upewnij się, że jest dobrze osadzony i wszystkie ruchome elementy znajdują się na swoich miejscach. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji będzie także porządne wyczyszczenie drukarki, ponieważ zbierający się w niej kurz i zanieczyszczenia bardzo często są przyczyną hałasowania.

Problemy z drukowaniem

Zdecydowanie najczęstszym kłopotem, jaki drukarka sprawia swoim właścicielom, są rozmaite problemy z drukowaniem – krzywe wydruki, niedokładne pokrycie kolorem, prześwity i nieprawidłowe kolory. Jeśli właśnie to Ci się przytrafiło, nie ma się jeszcze czym martwić! Przede wszystkim upewnij się, że wszystkie elementy drukarki są na swoim miejscu – zwłaszcza, jeśli ostatnio wymieniałeś toner. Następnie sprawdź ustawienia drukarki i w razie potrzeby zresetuj je. Warto zwrócić również uwagę na papier, którego użyłeś do drukowania. Jeśli tym razem wybrałeś arkusze grubsze niż zazwyczaj, drukarka mogła nie poradzić sobie z nim wystarczająco dobrze. Oczywiście, prześwity i nieestetyczne wydruki mogą również wynikać z braku tuszu – na https://drukmistrz.pl/zamienniki-tuszy znajdziesz szeroką ofertę produktów, które mogą pomóc Ci w takiej sytuacji.

Drukarka w ogóle nie drukuje

Jeśli prawidłowo podłączona drukarka, w której znajdują się odpowiedni toner i zapas papieru, nie chce się uruchomić albo nie wykonuje poleceń, problem może być nieco poważniejszy. W tej sytuacji powinieneś dokładnie obejrzeć sprzęt i upewnić się, że kable nie są przetarte, a wszystkie elementy znajdują się na swoich miejscach. Jeśli jednak wszystko jest w porządku, a Ty masz drukarkę od dłuższego czasu, istnieje spora szansa, że wykorzystała ona już swój potencjał. Dla pewności udaj się do serwisu, ponieważ możesz nie być w stanie samodzielnie zidentyfikować problemu. Być może moment, w którym drukarka przestaje pracować to czas na zakup nowej – a jeśli tak, szeroką gamę produktów znajdziesz tutaj: https://drukmistrz.pl/.

Zdj. główne: Joshua Fuller/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*