Facebook prezentuje bardzo cienkie okulary VR

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Facebook prezentuje bardzo cienkie okulary VR

Okulary przenoszące użytkownika do wirtualnej rzeczywistości to obecnie z reguły ciężki i masywny sprzęt. Facebook podjął prace nad tym, aby przekształcić je w znacznie bardziej poręczny model. Efektem prac są nowe, cienkie okulary VR.

Ultra-lekkie okulary VR to na razie  prototyp, który zaprezentowano publicznie. Ich wygląd nawiązuje do zwyczajnych okularów przeciwsłonecznych. Szkła są w nich dość duże, ale nie wyróżniają się jakimś dziwacznym wyglądem. Ich grubość jest mniejsza niż 1 cm. Facebook opisuje projekt jako ‘’nową klasę wyświetlaczy’’. 

Zaprezentowany produkt może działać dzięki technice załamania światła, dzięki której możliwa jest kompresja światła. Właśnie to pozwala na zdecydowane zmniejszenie wielkości urządzenia. Nie potrzeba więc grubych soczewek refrakcyjnych. Działa tzw. ‘’dwójłomność światła’’i polaryzacja optyczna – można użyć cieńszych soczewek i zamontować je w mniejszej odległości od wyświetlacza. Produkt zaprojektowany przez Facebooka może tworzyć wirtualne obrazy o cechach trójwymiarowości i żywych kolorach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*