Czy znasz te właściwości i zalety oświetlenia LED?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy znasz te właściwości i zalety oświetlenia LED?

Artykuł sponsorowany

Oświetlenie LEDowe to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań do domu. Czy jednak znasz wszystkie najważniejsze właściwości i zalety tego typu oświetlenie? Dowiedz się więcej o lampach LED z tego artykułu!

Właściwości LEDowych lamp

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na LEDowe oświetlenie? Poznaj wszystkie jego najważniejsze właściwości i dowiedz się, dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie dla Twojego domu lub mieszkania.

Trwałość oraz efektywność

Jedną z największych zalet lamp LED jest ich bardzo duża trwałość. Ich czas pracy wynosi przeciętnie nawet 50 000 godzin, co oznacza, że będą Ci służyć nawet przez pięć/sześć lat przy używaniu ich przez cały dzień. Dla porównania tradycyjne żarówki wytrzymują jedynie około 1000 godzin. Można więc śmiało stwierdzić, że lampy LEDowe są znacznie bardziej ekologicznym wyborem niż klasyczne oświetlenie, a wybierając je, możesz realnie przyczynić się do ochrony środowiska.

Ponadto, żarówki LEDowe do wytworzenia światła potrzebują znacznie mniej energii. W porównaniu do klasycznych żarówek jest to nawet od 80% do 90% energii, co również jest bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem takich ekologicznych i ekonomicznych lamp, koniecznie odwiedź stronę internetową https://elektrosalon.pl/naswietlacze-i-halogeny-led.html

Wytrzymałość żarówek LED

Warto także mieć na uwadze dużą wytrzymałość lamp i żarówek LED. W skład diod LED wchodzą jedynie dwa półprzewodniki oraz dwie elektrody. Oznacza to, praktycznie niemożliwe jest, aby je uszkodzić, ponieważ nie posiadają one żadnych kruchych elementów. 

Dzięki sporej wytrzymałości doskonale sprawdzają się one na zewnątrz. Świetnym rozwiązaniem są na przykład LEDowe lampy drogowe oraz lampy elewacyjne LED.

Różne wymiary i warianty kolorystyczne

Sporą zaletą lamp LEDowych jest fakt, że możesz dopasować je do każdego wnętrza. Na rynku znajdziesz bowiem różne wymiary lamp i diod oraz różne warianty kolorystyczne. Występują nawet 2-milimetrowe diody LEDowe, które możesz umieścić w dowolnym miejscu. 

Ponadto, jeśli zależy Ci na efektownym wykończeniu wnętrza, możesz z powodzeniem wybrać przeróżne kolory lamp lub taśmy LEDowej. Możesz także zdecydować się na wielokolorowy model, którego barwy będziesz zmieniać za pomocą pilota. Z takim oświetleniem każde wnętrze będzie wyglądało świetnie.

Zdjęcie główne: pexels.com/Jonathan Borba

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*