Co wybrać – zmywarkę z szufladą czy koszem na sztućce?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co wybrać – zmywarkę z szufladą czy koszem na sztućce?

Wybór odpowiedniego modelu zmywarki może przysporzyć wielu problemów. Postaramy się jednak to trochę ułatwić. Z naszego tekstu dowiesz się, jakie zalety ma kosz a jakie szuflada na sztućce.

Mycie sztućców w zmywarce – jak przebiega? 

Mycie sztućców w zmywarce trochę różni się od mycia kubków czy garnków. Widelce, noże i łyżki nie mogą być ułożone luźno w jednym z koszy, ponieważ mogłyby się przemieszczać w trakcie mycia, a co za tym idzie, zakłócać pracę całego urządzenia. Sztućce wymagają zatem specjalnych miejsc do umieszczenia, którymi są plastikowa szuflada lub kosz. To w nich umieszcza się je, tak, aby bezpiecznie mogły zostać wyczyszczone. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie elementy zastawy nadają się do mycia w zmywarce. Jeśli masz noże lub widelce z różnymi aplikacjami, np. ze złotym zdobieniem, lepiej umyj je ręcznie, żeby ich nie uszkodzić. 

Kosz na sztućce – wady i zalety

Popularnym rozwiązaniem jest zmywarka z koszem na sztućce. Jest on zazwyczaj umieszczany w dolnym koszu. Jego zaletą jest to, że można w nim łatwo umieścić wybrane elementy. Po zakończonym myciu, koszyk można wyciągnąć i postawić w dowolnym miejscu, dzięki czemu łatwo opróżnisz zmywarkę. Jednak to rozwiązanie ma też swoje wady. Jedną z nich jest to, że kosz zajmuje dużo miejsca, co może być szczególnie uciążliwe w przypadku, gdy w Twojej kuchni stoi zmywarka o szerokości 45 cm. Tracisz wtedy miejsce na dodatkowe talerze lub garnki. Co więcej, praktycznie niemożliwe jest to, żeby wyciągać łyżki i noże za ich uchwyty, co jest mniej higieniczne. 

Zmywarka z szufladą na sztućce – wady i zalety

Alternatywą dla kosza jest specjalna szuflada na sztućce. Znajduje się najczęściej na górze urządzenia, nad górnym koszem. Jej dużą zaletą jest to, że nie trzeba się schylać, po to, żeby umieścić w niej nóż czy łyżeczkę. Ważnym aspektem jest też to, że szuflada nie zabiera miejsca w dolnej komorze, dzięki czemu możesz umieścić więcej naczyń w zmywarce. Żeby sztućce zostały prawidłowo umyte, należy je umieścić w rowkach, przez co układanie może być czasochłonne. Jednak jest to praktyczniejsze rozwiązanie niż kosz, ponieważ po umyciu, możesz wyciągnąć widelce i łyżki za uchwyt. Co więcej, elementy nie będą się ze sobą stykać, dzięki czemu mogą zostać dokładnie wyczyszczone. 

Kosz czy szuflada – co wybrać? 

Wiesz już, jakie zalety i wady mają poszczególne rozwiązania. Teraz to Ty musisz wybrać, która opcja będzie lepsza i umyje Twoje sztućce. Zmywarka ma być udogodnieniem w Twoim domu, więc pamiętaj, żeby przy wyborze kierować się tym co będzie dla Ciebie bardziej praktyczne i wygodne.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*