Tamagotchi wraca!

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Tamagotchi wraca!

Pamiętasz Tamagotchi, zabawkę z końca XX wieku? Urządzenie wraca do sprzedaży w odmienionej formie.

Tamagotchi – 25 lat po premierze

Japońska zabawka szturmem zdobył rynek. Jej sukces tkwił w tym, że była prototypem przenośnej konsoli do gier. Co prawda, nie oferowała wielu tytułów, jednak szybko zdobyła swoich wielbicieli. Schemat był bardzo prosty. Gracz opiekował się wirtualnym zwierzakiem, którego musiał karmić, sprzątać po nim, myć, leczyć oraz się z nim bawić. Fenomen zabawki sprawił, że sprzedała się aż w 80 mln egzemplarzach. Sukces obrazuje również to, że oryginał doczekał się wielu podróbek.

Producent, firma Bandai Namco, postanowił uczcić ćwierćwiecze swojego produktu, wydając na rynek jego nową wersję – Tamagotchi Smart. Będzie to smartwatch dla dzieci, wyposażony w ekran dotykowy, który umożliwi opiekę nad wirtualnym zwierzakiem. Ponadto, użytkownik będzie miał możliwość sterowania głosowego. Smartwatch będzie mierzył kroki oraz umożliwiał odtwarzanie muzyki. Na razie nie wiadomo, czy zabawka będzie sprzedawana poza Japonią.

https://www.youtube.com/watch?v=Tv1PO-DkTXA&ab_channel=%E3%83%90%E3%83%B3%E3%83%80%E3%82%A4%E5%85%AC%E5%BC%8F%E3%83%81%E3%83%A3%E3%83%B3%E3%83%8D%E3%83%AB
Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*