Quizy na telefonie – w co warto zagrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Quizy na telefonie – w co warto zagrać?

Zaletą smartfona jest to, że mamy go przy sobie w każdej chwili – także wówczas, gdy dopada nas nuda. Możemy wówczas sięgnąć po bardziej lub mniej interesującą grę, ale także po rozwijający nas quiz. Jakie aplikacje na warto poznać?

Dlaczego quiz może być ciekawszym pomysłem na zabicie nudy niż gra?

Każdemu zdarza się chwila nudy, która szczególnie doskwiera w komunikacji miejskiej, kolejce na badania czy w oczekiwaniu na ważne spotkanie. Dawniej sięgało się w takim momencie po książkę lub gazetę, które obecnie coraz częściej zastępuje czytnik e-booków. 

Innym wyjściem w dobie tabletów lub smartfonów jest gra, ale czy aby na pewno jest to produktywne korzystanie z wolnego czasu? Zabawną, ale i pouczającą praktyką może być sięgnięcie po jeden z quizów, w który możemy bawić się dzięki aplikacji. Nie tylko zabijamy dzięki nim czas, ale też ćwiczymy swój umysł. Jakie programy wybierać? Czego można się dzięki nim dowiedzieć?

Nowe Quizwanie

Nowa edycja popularnego Quizwania. Tym razem prawa do aplikacji przejęła firma MAG Interactive, która zechciała uczynić quiz jeszcze ciekawszym i bardziej efektownym. Gra toczy się tutaj w trybie pojedynków. Możemy je toczyć ze znajomymi z listy lub losowymi graczami, którzy też akurat zechcieli umilić sobie czas grą w interesujący quiz.

Rozgrywka obejmuje udzielenie odpowiedzi na 18 pytań – po trzy z sześciu kategorii. Działy wiedzy, z których czerpane są pytania, wybierają sami gracze. Każdy z nich decyduje się na trzy kategorie. Wybór pytań odbywa się już drogą losowania i obaj gracze mierzą się z tymi samymi trudnościami. Wygrywa oczywiście ta osoba, która poprawnie udzieli odpowiedzi na większą ilość pytań.

Jakie są zalety Nowego Quizwania?

Przede wszystkim natrafimy tu na ogromną bazę pytań. To bardzo ważne w sytuacji, gdy już naprawdę polubimy tę rozgrywkę i bawimy się w nią często. Zróżnicowane są przy tym nie tylko kategorie, ale i trudność poszczególnych pytań – od banalnych, aż po wymagające wiedzy specjalistycznej.   

Quizzland

Oferowana na Androida i iPhone’a gra typu quiz, w której wprowadzono szereg ciekawych usprawnień. Powinno ucieszyć nas to, że reklamy wyświetlają się tu tylko w przypadku złych odpowiedzi. Jest to dodatkowa motywacja do tego, żeby podciągnąć stan swojej wiedzy. Dodatkowo trudność pytań zmienia się wraz z tym, jakich odpowiedzi udziela gracz – ich trudność dobierana jest do jego poziomu. Niedługo i tutaj będzie istniała możliwość pojedynku z innymi graczami.

Quiz Wiedzy Ogólnej

Zaprojektowana dla iPada aplikacja, która może być wspaniałym narzędziem przyczyniającym się do podniesienia ogólnej wiedzy o świecie. Oferowana jest w 16 językach, w tym polskim. Obejmuje quizy z różnych dziedzin – obok odpowiedzi na pytania znajdziemy tu ciekawe fakty, nierzadko humorystyczne, które uczynią rozgrywkę jeszcze bardziej przyjemną. Ten, kto ukończy quiz, otrzymuje oczywiście certyfikat. Po drodze można skorzystać z opcji „pomiń pytanie” lub poprosić znajomego o pomoc. 

sameQuizy

Aplikacja na Androida, dzięki której możemy grać w różne typy quizów. Ich ilość jest niemal niewyczerpana, bo da się je tworzyć samemu. Najbardziej popularne testy są promowane na stronie głównej. Jeśli więc chcesz nie tylko samemu rozwiązywać quizy, ale także zarażać nimi innych, to właśnie ta aplikacja jest dla ciebie. Oczywiście interfejs jest obsługiwany w języku polskim.

Zdj. główne: The Average Tech Guy/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*