Najlepsze gry symulacyjne na Androida

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze gry symulacyjne na Androida

Wśród graczy mobilnych jest wielu fanów symulatorów. O dobrą grę tego typu bywa jednak bardzo trudno.

Niestety sekcję gier symulacyjnych w Sklepie Play zaśmiecają tony sklejonych na szybko, z darmowych assetów, pozycji i niemal identycznych klonów w stylu: „zbuduj swój zamek/wioskę/bazę”. Nie dość, że produkcje te nie oferują graczowi kompletnie nic, to na dodatek na każdym kroku próbują wcisnąć mu mikropłatności.

Mimo to da się wśród tego wszystkiego znaleźć kilka prawdziwych perełek. Gry te wyglądają często niepozornie i dopiero po uruchomieniu okazuje się, że oferują więcej, niż ktokolwiek by się po nich spodziewał.

Russian Car Driver/VAZ 2108 Simulator

Jest to gra, którą zdecydowanie polecić warto wszystkim miłośnikom motoryzacji i fanom wschodnich klimatów. Przejmujemy w niej kierownicę kultowego rosyjskiego samochodu VAZ 2108, znanego szerzej jako Łada Samara.

Gra nie jest jakoś szczególnie popularna, zapewne za sprawą dość odpychającej witryny w Sklepie Play. Nie wiedzieć dlaczego, twórcy zdecydowali się tylko i wyłącznie na zamieszczenie pisanego cyrylicą tytułu, mimo że gra posiada pełną angielską wersję językową. Grafika też do najładniejszych nie należy, choć na standardy mobilnego 3D jest raczej przyzwoita. 

Największym atutem tej gry jest jednak bardzo duże zróżnicowanie treści i trybów gry, jakie przygotowali twórcy. Mamy tu więc chociażby tryb otwartego świata, w którym między innymi szukać można znajdziek opowiadających historię kultowego auta oraz wykonywać zadania wątku fabularnego. Spotkamy w nim między innymi policję, która jest bardziej rozumna niż ta z GTA, bo rozpoczyna pościg na skutek przekroczenia prędkości.

Otwarty świat dzieli się na trzy mapy: wiejską, zimową i offroadową. Można się między nimi przemieszczać specjalnym tunelem. Poza nimi przygotowano jeszcze szereg innych trybów: drag racing, drifting, parking, rajd i mistrzostwa. Każdy tryb posiada kilkadziesiąt różnych poziomów. Warto też zwrócić uwagę, że Russian Car Driver posiada bardzo wiele możliwości dostosowywania pojazdu. Customizować można kolor, naklejki a nawet dekorację, która zwisa z lusterka.

Unmatched Air Traffic Control

Jest to kolejna gra, która może i nie zachęca grafiką, lecz oferuje bardzo ciekawą rozgrywkę. Tym razem gracz wciela się w rolę kontrolera, który z pozycji wieży kontroli lotów zarządza ruchem na lotnisku. Zadanie to okazuje się niełatwe, gdyż w tym samym momencie na płycie znajduje się wiele różnych maszyn. Trzeba tak zorganizować odloty, przyloty i ruch między poszczególnymi bramkami, żeby w miarę możliwości wszystko odbywało się zgodnie z rozkładem lotów. 

Gra okazuje się więc bardzo wciągająca, wymagając przy tym refleksu, podzielności uwagi i logicznego myślenia. Zdecydowanym plusem jest też to, że Unmatched Air Traffic Control posiada wiele różnych, prawdziwych lub fikcyjnych, lotnisk i wiele modeli i oznaczeń samolotów. Znajdziemy tu nawet maszyny w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT.

PC Creator

To z kolei propozycja dla wszystkich fanów komputerów i najpopularniejsza gra w tym zestawieniu. PC Creator pozwala każdemu sprawdzić się w składaniu pecetów na zamówienie. Niewątpliwym plusem tej gry jest bardzo wysoki poziom realizmu. Można nauczyć się bardzo wiele o tym, jakie podzespoły znajdują się w komputerze i jakich zasad trzeba przestrzegać, żeby były ze sobą kompatybilne. Jest to więc dobry wybór dla osób, które chciałyby pogłówkować i przy okazji się czegoś nauczyć.

Zdj. główne: Afif Kusuma/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*