Jaką aplikację do audiobooków wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jaką aplikację do audiobooków wybrać?

Dzisiejszy tryb życia sprawia, że miłośnicy książek często nie mają czasu, żeby je czytać. Co w takiej sytuacji można zrobić? Przerzucić się na audiobooki! Sprawdzamy, jakie aplikacje są dostępne na polskim rynku i która z nich będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Storytel

Storytel pozwala na korzystanie z bardzo bogatej biblioteki audiobooków na naszych telefonach. Są one podzielone na 19 kategorii, w tym między innymi na kryminały, erotyki, poezję dla dzieci, biznes, ekonomię itd. Wybrane audiobooki możemy odtwarzać również w trybie offline. Miesięczny abonament kosztuje 29,99 zł, a każdy nowy użytkownik może skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego, który jest dostępny za darmo. Aplikacja Storytel dostępna jest zarówno na telefony z iOS, jak i z Androidem.

Empik GO

Kiedy myślimy o książkach, Empik jest pewnie jednym z tych miejsc, o których pomyślimy w pierwszej kolejności. Nic dziwnego. Potężna sieć sklepów stacjonarnych sprawia, że jest to miejsce, w którym najłatwiej kupić najnowsze pozycje książkowe. Od jakiegoś czasu Empik oferuje również aplikację, która zawiera audiobooki. Nazywa się Empik Go. W pakiecie kosztującym 39,99 zł znajdziemy dostęp do 4000 audiobooków i 25000 e-booków. Możemy także zdecydować się na abonament zawierający wyłącznie audiobooki. Wtedy zapłacimy 29,99 zł. Empik Go oferuje również darmowy okres próbny, który trwa dwa tygodnie, a aplikacja jest dostępna na Androida i iOS. 

Audioteka

Audioteka oferuje zarówno płatne materiały, jak i te bezpłatne. Miesięczny abonament kosztuje 19,90 zł i w jego ramach otrzymujemy dostęp do blisko 5000 audiobooków, których możemy słuchać bez limitu. Audioteka chwali się również swoimi audioserialami i podcastami, które znajdziemy wyłącznie tutaj. Oprócz abonamentu możemy również kupować audiobooki na własność. Każdy z nich kosztuje 19,90 zł. Aplikacja pozwala na słuchanie książek bez dostępu do internetu i jest dostępna na Androida oraz iOS.

Lecton

Lecton w swoim abonamencie oferuje nam blisko 4500 wyselekcjonowanych audiobooków w pełni po polsku. Za subskrypcję zapłacimy miesięcznie 19,90 zł, jednak całkiem spora część książek, na przykład lektury szkolne, są dostępne za darmo. Co więcej, w aplikacji znajdziemy ponad 150 cyklicznych audycji po polsku oraz nagrania relaksujące. Lecton dostępny jest na telefony z systemami Android oraz iOS.

Legimi

Legimi posiada w swojej ofercie 75000 e-booków oraz audiobooków, z których możemy korzystać bez limitu po wykupieniu odpowiedniego abonamentu. Możemy zdecydować się na subskrypcję bez umowy lub taką ze zobowiązaniem na 12 miesięcy. Kosztują one odpowiednio 44,99 zł i 39,99 zł miesięcznie. Co ciekawe, w ramach abonamentu możemy korzystać z książek, na przykład na czytnikach Amazon Kindle, a zakupione w sklepie książki papierowe zostaną nam dostarczone za darmo. Aplikację mobilną Legimi zainstalujecie na Androidzie oraz iOS-ie.

Spotify?

Całkiem sporą bazę audiobooków oraz podcastów znajdziemy na Spotify. Sprawdźmy, czy książki, której poszukujemy od wielu lat, nie ma właśnie tam. W ostateczności zostają nam podcasty, których na Spotify jest mnóstwo. Miesięczny abonament Spotify Premium kosztuje 19,99 zł i pozwala słuchać muzyki, podcastów oraz audiobooków bez reklam. Aplikacja Spotify jest kompatybilna z iOS-em oraz Androidem.

Zdjęcie główne: sik-life/pixabay.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Jan 11.05.2022

    Jak wpisuję hasło „apka do audioboków” to chodzi mi o apkę do audiobooków, a NIE o portal, który sprzedaje audiobooki!!!! Audiobooki to ja sobie sam mogę robić z dowolnego tekstu za pomocą programu Ivona Reader, albo mogę ściągnąć z chomika. Mnie chodzi wyłącznie o PROGRAM do ich odtwarzanie na telefonie.