Ranking odkurzaczy automatycznych – jaki model warto wybrać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ranking odkurzaczy automatycznych – jaki model warto wybrać?

Odkurzacz automatyczny to sprzęt, który jest bardzo ceniony przez wielu użytkowników. Ułatwia sprzątanie i zapewnia dużą swobodę działania. W wielu domach jest praktycznie niezbędny. Jak jednak wybrać najlepszy? Poznaj ranking odkurzaczy automatycznych, który ułatwi odnalezienie tego wyjątkowego i jedynego robota sprzątającego do Twojego mieszkania.

Jakie cechy powinien mieć odkurzacz automatyczny?

Zanim zagłębisz się w ranking robotów sprzątających, poznaj najważniejsze cechy tych urządzeń, które umożliwią Ci wybranie najlepszego sprzętu do domu. Musisz zwrócić na nie uwagę, aby na pewno trafić na odkurzacz godny zakupu, który będzie Ci służyć przez wiele lat. Cechy i elementy, które powinny Cię zainteresować, to:

  • sensor laserowy – dzięki niemu odkurzacz automatyczny może przygotować mapę mieszkania, podzielić ją na części i precyzyjnie je sprzątać. Taki sensor umożliwia nie tylko dokładne czyszczenie, lecz także zabezpiecza urządzenie przed upadkami, zaklinowaniem się czy innymi wypadkami;
  • system mopowania – jeśli już inwestujesz w odkurzacz automatyczny, dołóż trochę pieniędzy, aby otrzymać sprzęt 2 w 1. Dobre odkurzacze mają funkcję mopowania, która poza odkurzeniem umożliwia umycie podłogi, dzięki czemu sprzątanie jest o wiele prostsze;
  • aplikacja na telefon – dobry odkurzacz powinien łączyć się z telefonem. Dzięki temu będzie można jeszcze łatwiej kontrolować pracę urządzenia. Za pomocą aplikacji można uruchomić odkurzacz – nawet jeśli jest się poza domem – i sprawdzić stan wysprzątania mieszkania;
  • czas pracy na baterii – pojemność baterii powinna wystarczać na przynajmniej jedno pełne wysprzątanie mieszkania. Wiele zależy od wielkości domu i liczby pomieszczeń, jednak wstępnie zakłada się, że dobry sprzęt powinien działać około 2 godzin na pełnym naładowaniu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro – dobry sprzęt za 1500 zł

Za około 1500 zł można kupić dobrego robota sprzątającego o wysokiej sile ssania. Model wyposażony jest w zbiornik na kurz o pojemności 450 ml i w czujniki laserowe zapewniające niesamowitą precyzję i komfort użytkowania. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro radzi sobie w ciemności, jest cichy, ma dobrą aplikację na telefon i funkcję mopowania.

Roborock S7 – nowy członek rodziny za 2500 zł

Roborock S7 to dla wielu sprzęt, z którego nie da się zrezygnować. Urządzenie odkurza, mopuje, porusza się szybko, sprawnie, cicho i wydajnie. Bez problemu manewruje między sprzętami czy domownikami. Działa zawsze zgodnie z harmonogramem, a do tego wykrywa dywany i przeszkody, dzięki czemu nigdy nie moczy mopem niepotrzebnych elementów. Jego bateria pozwala na ponad 3 godziny pracy, czyli na kilkukrotne wysprzątanie mieszkania o powierzchni około 70 m2.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential – tani odkurzacz o znakomitych możliwościach

Jeśli zależy Ci na zaoszczędzeniu pieniędzy, wybierz Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential. Możesz go kupić za mniej niż 800 zł. Otrzymasz za te pieniądze dobry odkurzacz charakteryzujący się precyzyjnym sprzątaniem. Dobrze zbiera sierść, włosy, kurz i żwirek. Wyposażony został w funkcję mopowania, chociaż ta nie należy do wybitnych. Jego największym minusem jest jednak głośna praca, która dobrze sprawdza się głównie, gdy nikogo nie ma w domu. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential to jednak tani sprzęt, który zadowoli wiele osób potrzebujących robota sprzątającego.

Zdj. główne: Kindel Media/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*