Funkcje i parametry komputera do pracy biurowej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Funkcje i parametry komputera do pracy biurowej

Artykuł sponsorowany

Nieodłącznym elementem pracy biurowej jest z pewnością dobrej jakości sprzęt. W końcu tworzenie dokumentów, zarządzanie biurem, wysyłka maili, czy wiele innych czynności nie byłoby możliwe bez dobrego komputera lub laptopa. Dlatego też podpowiadamy, na jakie funkcje i parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Komputer stacjonarny do biurowych zadań

Komputer stacjonarny do pracy biurowej powinien być przede wszystkim funkcjonalny i wydajny. Dzięki temu będzie on komfortowy w użyciu, a pracy wykonywana z jego użyciem z pewnością będzie o wiele bardziej wydajna. Jednak na jakie parametry należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że komputer będzie spełniał wszystkie Twoje oczekiwania? 

Procesor i pojemny dysk

Zakładając, że prace biurowe wykonywane na komputerze nie wymagają tak skomplikowanych programów, jak na przykład projekty graficzne czy tworzenie animacji, można założyć, że najważniejszymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie, będzie procesor i pojemny dysk. W przypadku procesora warto wybierać spośród takich, które posiadają cztery rdzenie. Istotna jest również częstotliwość taktowania – dobrze, by sprzęt miał od 2000 do około 3000 MHz lub więcej.

Jeśli zaś chodzi o dysk, to warto zdecydować się na SSD. Zapewni on szybsze transfery, a także cechuje się większą niezawodnością niż inne dyski. SSD znacznie mniej się nagrzewa oraz pracuje niemal bezgłośnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając komputer stacjonarny, warto zwrócić uwagę, na kilka innych istotnych kwestii. Jedną z nich jest pamięć RAM. Pamiętaj, że nie powinna być ona mniejsza niż 4 GB, jednak panuje generalna zasada, że im więcej pamięci, tym lepiej. Jeśli praca wymaga od Ciebie zadań w oparciu o grafiki, to warto również wybrać komputer z dedykowaną kartą graficzną. Przydatne mogą okazać się też modele posiadające nie tylko standardowe złącza, ale także tak zwany Display Port, pozwalający na przesyłanie dźwięku i obrazu z prędkością nawet do 10,8 Gb/s.

A może laptop?

Dobrym rozwiązaniem do pracy biurowej jest również laptop. Będzie on znacznie lepszy od komputera stacjonarnego, jeśli sporo się przemieszczasz i często pracujesz zdalnie. Jest to opcja bardzo wygodna i funkcjonalna. Jaki laptop wybrać?

Wygodna praca zdalna

W przypadku laptopa warto zwrócić uwagę na parametry decydujące o jego kompaktowości oraz wygodzie użytkowania podczas pracy zdalnej. Ważną cechą będzie więc jego wielkość oraz waga. Wybierz model o rozdzielczości 13-, 14, lub 15-cali, ponieważ większe modele nie będą już aż tak mobilne. Ważna jest także wytrzymała obudowa, najlepiej wykonana z materiałów odpornych na uszkodzenia. Najczęściej stosowane materiały to aluminium, włókno węglowe lub stop magnezu. W kontekście wygodnego użytkowania nawet będąc w pociągu, kawiarni, czy gdziekolwiek indziej, ważna jest również wytrzymała bateria laptopa. Dobry laptop biznesowy powinien zapewniać co najmniej 8 godzin pracy na jednym naładowaniu.

Jeśli więc szukasz dobrego laptopa do pracy biurowej, koniecznie sprawdź laptop Dell Vostro oraz notebook Dell dostępne na stronie internetowej https://notebooki.pl.  

Zdj. główne: Marvin Meyer/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*