Elektronika przydatna w zdalnej pracy biurowej

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Elektronika przydatna w zdalnej pracy biurowej

Artykuł sponsorowany

W 2020 roku wiele firm przeszło na funkcjonowanie w trybie zdalnym, który okazał się dla nich tak korzystny, że przy nim pozostały. Praca poza biurem staje się coraz bardziej popularnych rozwiązaniem, a firmy masowo przechodzą w tryb zdalny, porzucając całkowicie pracę biurową. Wykonywanie swoich zadań z domu jest jednak możliwe wyłącznie, jeśli pracownicy mają zapewnione odpowiednie sprzęty służbowe. Oto kilka urządzeń elektronicznych, niezbędnych w pracy zdalnej.   

Laptop   

W dzisiejszych czasach praca biurowa jest możliwa praktycznie wyłącznie dzięki komputerom. Bez laptopa do pracy, pracownicy nie mają możliwości wykonywania swoich obowiązków, zwłaszcza w warunkach domowych. Każdy pracownik pracujący zdalnie, musi mieć swojego laptopa służbowego, na którym zapewnione są wszystkie potrzebne do pracy narzędzia. Aby stworzyć jak najlepsze warunki, laptopy powinny być dopasowane pod względem parametrów i funkcji, do charakterystyki danego stanowiska. Informatycy potrzebują profesjonalnego oprogramowania i dużego RAMu, graficy zaawansowanych narzędzi do obróbki obrazu i mocnej karty graficznej, z kolei w dziale marketingu najpotrzebniejsze są licencje na edytory tekstu i programy multimedialne. Zapewnienie sprzętu firmowego i niezbędnych do wykonywania pracy narzędzi to obowiązek każdego pracodawcy. Firma nie może wymagać od pracowników korzystania z własnych zasobów, jest to nieprofesjonalne i zagraża bezpieczeństwu danych przedsiębiorstwa. 

Zakup laptopów dla całej firmy to ogromny wydatek, dlatego warto poszukać okazji do zaoszczędzenia kilku groszy. Hurtownia laptopów Enter oferuje wybór sprzętów poleasingowych, które są o wiele tańsze niż modele nowe, a przy tym nie ustępują im pod względem jakości.    

Tablet   

Każdy dział w firmie ma nieco inne wymagania i potrzeby. Jeśli chodzi o pracę grafików komputerowych, jest ona bardzo specyficzna i zdarza się, że konieczne są różne sprzęty elektroniczne. Tablety bardzo często ułatwiają grafikom pracę i szkicowanie projektów na szybko. Są też idealnym narzędziem do projektowania na szybko podczas spotkań firmowych czy szkoleń. Dobry tablet graficzny to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, jednak nie musisz od razu inwestować w tak profesjonalnej klasy sprzęt. Na dobrym komputerze z powodzeniem można tworzyć skomplikowane projekty, a tablet może być tylko dodatkiem i ułatwieniem przy wykonywaniu wstępnych szkiców.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*