Czy suszarkę można ustawić na pralce?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czy suszarkę można ustawić na pralce?

Jako że pralka i suszarka to urządzenia powszechnie używane, wiele osób zadaje sobie pytanie – czy suszarka postawiona na pralce to dobry pomysł? Podpowiadamy, jak powinno wyglądać poprawne ustawienie sprzętu.

Wygoda płynąca z posiadania nie tylko pralki, lecz także suszarki automatycznej

Wśród podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego z całą pewnością wymienić można pralkę. Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskuje również suszarka automatyczna. Jeszcze nie tak dawno temu w większości domostw obecna była jedynie tradycyjna suszarka, na której manualnie rozwieszano ubrania. Okazuje się jednak, że suszarka automatyczna to znacznie lepszy wybór, pozwalający nie tylko na oszczędność czasu, lecz także miejsca.

Wydawałoby się, że to właśnie suszarka tradycyjna jest bardziej kompaktowym wyborem z racji tego, że gdy nie jest używana, może zajmować stosunkowo mało miejsca. Jednak za każdym razem, gdy rozwiesza się na niej pranie, można zdać sobie sprawę z tego, że okupuje naprawdę sporo przestrzeni – a musi stać tak do czasu, aż nie wyschną wszystkie rozwieszone na niej ubrania. W związku z tym suszarka bębnowa staje się coraz częstszym wyborem. Być może warto zorganizować odrobinę miejsca lub domową pralnię, w której suszarka będzie umieszczona na stałe. Czy możliwe jest zatem ustawienie suszarki na pralce?

Ustawienie suszarki na pralce

Okazuje się, że istnieje możliwość, aby suszarka i pralka stały jedna na drugiej i tym samym oszczędzały sporo cennej, domowej przestrzeni. Jest to rozwiązanie, które w niezwykle optymalny sposób wykorzystuje miejsce. Aby ustawić suszarkę na pralce w bezpieczny sposób, należy zainwestować w akcesorium zwane łącznikiem. Dzięki niemu montaż jednego urządzenia na drugim jest bardzo łatwy. Niektóre modele łączników posiadają nawet specjalne półki na wysuszone pranie, więc jest to bardzo funkcjonalny przedmiot.

Konkretny model łącznika powinno się wybierać ze względu na wymiary pralki i suszarki, a także możliwe obciążenie. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje łącznika, takie jak szuflady. Zakup pralki, suszarki oraz łącznika pochodzących od tego samego producenta to zwykle bezpieczne wyjście, jednak wskazane jest dokładne sprawdzenie poszczególnych parametrów urządzeń.

Jak postawić suszarkę na pralce?

Gdy wybraliśmy już przestrzeń, w której chcielibyśmy ustawić suszarkę i pralkę, następnym krokiem jest właściwy montaż. Na początku należy umieścić łącznik na pralce według zaleceń producenta umieszczonych w instrukcji obsługi. Gdy element łączący zostanie przytwierdzony, umieszczenie suszarki na pralce jest możliwe. Aby to zrobić, niezbędne może się okazać uzyskanie pomocy od innej osoby, ponieważ suszarka to nie najlżejszy sprzęt. W celu zwiększenia bezpieczeństwa stworzoną wieżę pralniczą można dodatkowo zabezpieczyć matą antywibracyjną, którą podkłada się pod pralkę.

Dlaczego nie powinno się stawiać suszarki na pralce bez zabezpieczenia?

Pralka to urządzenie, które w czasie swojej pracy wytwarza silne wibracje i drgania trwające ponad godzinę. W związku z tym, gdybyśmy ustawili suszarkę na pralce bez właściwego elementu łączącego, suszarka mogłaby z niej spaść, co groziłoby nie tylko zniszczeniem nie najtańszego sprzętu, ale też narażałoby zdrowie i bezpieczeństwo domowników.

Zdj. główne: Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*