Co należy wiedzieć o PrestaShop?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co należy wiedzieć o PrestaShop?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Branża e-commerce jest w Polsce coraz bardziej popularna. Cały czas się rozwija. Niemal każdego dnia mamy do czynienia z nowymi sklepami. Aby móc zostawić swoją konkurencję w tyle koniecznie trzeba zacząć sprzedawać online. Z jakiego oprogramowania skorzystać? Czy PrestaShop to możliwie najlepszy wybór na rynku? Pora to sprawdzić i znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania. 

Czym jest PrestaShop?

PrestaShop jest całkowicie darmową platformą do tworzenia sklepów internetowych. Cieszy się ona coraz większą popularnością. Udało jej się zdobyć zaufanie naprawdę wielu polskich przedsiębiorców, którzy zajmują się sprzedażą internetową. Sporo osób mówi, że jest to oprogramowanie dla małych i średnich firm. Jednak bardzo znane marki także opierają swoją działalność w sieci na wykorzystaniu tej właśnie platformy. 

Jakimi zaletami może się pochwalić PrestaShop?

Decydując się na PrestaShop, mamy udostępnione tysiące szablonów, które można wykorzystać we własnym sklepie. Poszczególne szablony nie tylko różnią się kolorem i wzorem, ale także rozmieszczeniem każdej z zakładek. Jeśli spośród tych wszystkich szablonów żadna się nam nie spodoba, to zawsze można zdecydować się na indywidualny projekt szablonu. 

Nie ma także co narzekać na nawigację na platformie. Panel administracyjny jest naprawdę bardzo prosty. Nawet użytkownicy początkujący sobie poradzą bez żadnego problemu. Dzięki łatwości nawigacji można bez żadnego problemu dodawać produkty, zarządzać swoją stroną, a także korzystać ze wszystkich innych funkcji. 

Gdy nasz sklep będzie już działał, to nasi klienci będą mogli korzystać z wielu przydatnych funkcji. Będą mogli wystawiać opinie i komentarze. Właściciele sklepów mogą wyróżniać poszczególne produkty, wprowadzać płatność elektroniczną, wysyłać newslettery, czy też wprowadzać specjalne systemy rabatów. 

Decydując się na PrestaShop warto postawić na responsywne szablony. Dzięki nim i wszelkim funkcjonalnością nasz sklep będzie w pełni dostosowany do urządzeń mobilnych. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ większość klientów robi zakupy właśnie przy wykorzystaniu swoich telefonów komórkowych, czy też tabletów. Żyją w ciągłych rozjazdach, a więc do stacjonarnych urządzeń siadają bardzo rzadko. Warto mieć to na uwadze. 

Dla wielu użytkowników przekonujące jest to, że PrestaShop jest całkowicie darmowy. Dzięki temu jesteśmy w stanie maksymalnie obniżyć wszelkie koszty związane z założeniem sklepu online. Osoby, którym zależy na prostym sklepie, nie muszą w niego inwestować nawet złotówki. Gdy uznają, że z czasem potrzebują innowacji, to oczywiście mogą je wprowadzić. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. 

Wśród nas są z całą pewnością osoby, które oczekują funkcjonalności bardziej zaangażowanych. Są to już płatne modyfikacje. Tak naprawdę polski sklep z dodatkami do PrestaShop to wszystko, czego będą potrzebować. Wybór dodatków jest naprawdę spory. Osoby, które mają pewne wątpliwości, zawsze mogą pokusić się o konsultację ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania. 

Zdjęcie: materiał Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*