Ranking soundbarów do 1000 zł

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Ranking soundbarów do 1000 zł

Soundbar to element domowego nagłośnienia, który może znacznie zwiększyć przyjemność podczas słuchania muzyki i oglądania filmów. Jaki sprzęt kupić do 1000 złotych?

Dobry soundbar, czyli jak podnieść jakość rozrywki w domu

Choć z pozoru jest to urządzenie funkcjonujące podobnie jak głośnik, soundbar właściwie stanowi samodzielny system audio. Konstrukcja sprzętów tego typu obejmuje zazwyczaj kilka głośników w pojedynczej obudowie, a całość uzupełnia bezproblemowa integracja ze smartfonem. 

Soundbar może znaleźć się w dowolnym miejscu w pomieszczeniu – najczęściej jednak umieszcza się go pod ekranem telewizora. Wybierając właściwy produkt, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kluczowe parametry techniczne. Do najważniejszych elementów specyfikacji należy liczba kanałów, moc wyjściowa, a także pasmo przenoszenia. Wiele zestawów obejmuje także subwoofer, czyli dodatkowy głośnik basowy – to doskonały wybór, gdy chcemy zapewnić sobie świetne wrażenia podczas słuchania muzyki, jednak w takim przypadku potrzebujemy nieco więcej miejsca w pomieszczeniu.

Jak działa soundbar?

Soundbary w ostatnich latach wypierają z domowych salonów czy pokojów rozrywki zestawy z kilkoma głośnikami czy tradycyjne systemy kina domowego. Stosunkowo niewielka obudowa kryje komponenty o sporym potencjale, które są w stanie zaskoczyć rewelacyjnym brzmieniem. Przed podjęciem decyzji o zakupie warto dokładniej zapoznać się ze szczegółami specyfikacji tego typu urządzeń – podstawowe sprzęty są wyposażone w dwa głośniki, podczas gdy w przypadku soundbarów z wyższej półki możemy liczyć nawet na konfigurację 7.1 czy 9.1.

W przeciwieństwie do typowego kina domowego, działanie soundbara nie musi opierać się na wykorzystaniu całego zestawu głośników rozmieszczonych w różnych punktach w pomieszczeniu. Całość mieści się w prostej konstrukcji, która obejmuje jeden lub dwa (w przypadku zestawu z subwooferem) elementy. To świetny sposób, by zapewnić sobie przestrzenne brzmienie bez poświęcania sporej części pokoju na kolejne sprzęty. Wiele urządzeń łączy się z telewizorem poprzez Bluetooth, co dodatkowo pozwala zredukować liczbę kabli.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze soundbara?

Na początku warto sprawdzić, czy urządzenie oferuje odpowiednią funkcjonalność w kwestii połączenia z telewizorem. Aktualnie najpopularniejszą opcją jest złącze HDMI, które zapewnia bezproblemowy przesył danych w dwóch kierunkach. Użytkownicy, którzy preferują łączność bezprzewodową, powinni z kolei zweryfikować obecność modułu Bluetooth lub Wi-Fi.

Obok rodzaju połączenia, kluczowym elementem specyfikacji jest moc głośników. Od tego parametru zależy przede wszystkim natężenie dźwięku – to kwestia, którą należy dostosować do własnych potrzeb, a także wielkości pomieszczenia. W tym przypadku warto kierować się prostą zasadą: im większa moc, tym większe prawdopodobieństwo, że urządzenie sprawdzi się na sporej przestrzeni.

Kolejną ważną kwestią jest liczba kanałów – sprzęt wyposażony w większą liczbę głośników będzie w stanie zapewnić bardziej przestrzenny dźwięk. Prawdziwi koneserzy kina i miłośnicy muzyki powinni celować przede wszystkim w soundbary w konfiguracji co najmniej 5.1 – pięć standardowych głośników i jeden subwoofer.

Najlepsze soundbary do 1000 zł

Wiedząc już, które parametry mają największe znaczenie w przypadku soundbarów, można przejść do wyboru konkretnego modelu. To sprzęty, które aktualnie znajdują się w ofercie już niemal każdej firmy zajmującej się elektroniką, co może znacznie utrudnić podjęcie decyzji. Warto zatem zapoznać się z opiniami użytkownikami oraz rankingami – oto trójka naszych topowych propozycji.

Sony HT-S20R

Soundbar z subwooferem od Sony jest jednym z najciekawszych modeli w tej półce cenowej – 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny to świetne rozwiązanie dla osób, które poszukują najlepszych wrażeń z oglądania filmów oraz słuchania muzyki. Urządzenie dysponuje mocą 400 W, co sprawia, że może być z powodzeniem wykorzystane nawet w większym pomieszczeniu. Na uznanie zasługuje także łatwość obsługi oraz sprawne działanie modułu Bluetooth. Za soundbar Sony HT-S20R zapłacimy od 700 do 900 złotych.

Samsung HW-T450

Propozycja od koreańskiego giganta emituje dźwięk w formacie 2.1, korzystając z mocy na poziomie 200 W. To wyjątkowe urządzenie – zastosowano tutaj funkcje takie jak inteligentna analiza i optymalizacja odtwarzanego dźwięku. Soundbar wspiera również technologię Dolby Digital i DTS Digital Surround. Sprzęt może zostać podłączony do telewizora za pomocą HDMI lub Bluetooth, a jego cena wynosi około 700 złotych.

Sharp HT-SB140 (MT)

To bardziej budżetowe rozwiązanie – zakup soundbara Sharp 2.0 Slim HT-SB140 (MT) to wydatek rzędu jedynie 300 złotych. Sprzęt dysponuje mocą 150 W oraz dwukanałowym nagłośnieniem z możliwością korekcji dźwięku. W kwestii łączności mamy do dyspozycji Bluetooth, port HDMI oraz cyfrowe wejście optyczne. Soundbar firmy Sharp obsługuje zarówno sygnały analogowe, jak i technologię Dolby Digital. To idealny wybór pod kątem stosunku jakości do ceny.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*