Komputery gamingowe – co warto o nich wiedzieć?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Komputery gamingowe – co warto o nich wiedzieć?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Komputer gamingowy to sprzęt, który charakteryzuje się wysoką wydajnością, zwłaszcza w grach. Poszczególne komponenty takiego zestawu komputerowego są tak dobrane, aby efektywnie ze sobą współpracować w celu osiągnięcia komfortowej płynności podczas rozgrywki. Na rynku znajdziemy zarówno tanie zestawy, jak i te przeznaczone dla najbardziej wymagających graczy. Co warto wiedzieć o takim sprzęcie? Podpowiadamy.

Czym charakteryzują się komputery gamingowe?

Komputery gamingowe charakteryzują się przede wszystkim tym, że wyposażone są w wydajne komponenty. Największy wpływ na płynność rozgrywki w najnowszych grach ma przede wszystkim dobra karta graficzna. Im wyższe jest jej taktowanie rdzenia, tym wydajniejszy jest to produkt. Niebagatelne znaczenie ma także ilość pamięci podręcznej w danym modelu. Najbardziej wymagający gracze mogą sięgnąć po produkty oznaczone w nazwie symbolem OC. Oznacza to, że dana karta graficzna umożliwia podkręcanie w celu zwiększenia jej wydajności ponad parametry fabryczne. Odbywa się ono kosztem zużycia prądu i wzrostu temperatur rdzenia. Pasjonaci komputerów gamingowych wykorzystują w takim przypadku chłodzenie wodne. Cechuje się ono wysoką efektywnością działania i jest bardzo ciche.

Sprzęt komputerowy dla graczy wyposażony jest także w wydajny procesor. Powinien być wyposażony w odpowiednią ilość rdzeni, które odpowiadają za jednoczesne przetwarzanie ogromnego wolumenu danych. Duże znaczenie ma także częstotliwość taktowania. Standardem są obecnie procesory wyposażone w co najmniej 4 rdzenie. Do wymagających potrzeb gamingowych warto wybrać model o dwukrotnie większej ich ilości. Podobnie, jak w przypadku kart graficznych, na rynku znajdziemy tutaj także modele z możliwością ich podkręcania w celu osiągnięcia wyższej wydajności, na przykład tylko na czas grania w bardziej wymagającą grę.

Co warto wiedzieć przed zakupem komputera gamingowego?

Przed zakupem komputera gamingowego warto dokładnie zaplanować to, w jakim miejscu będzie on postawiony. Zazwyczaj zestawy komputerowe dla graczy są dość obszernych rozmiarów. Wbrew pozorom, ma to swoje zalety. Większość kompletów gamingowych wyposażona jest w przeszklony panel boczny, który w całej okazałości prezentuje pracę wszystkich komponentów znajdujących się w środku obudowy. Z tego też powodu warto wygospodarować reprezentatywne dla niego miejsce w pokoju gracza. Interesujące zestawy gamingowe, które świetnie wpasują się w każde pomieszczenie, można znaleźć między innymi w ofercie sklepu amso.pl.

Grafika: freepik.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*