Jakie akcesoria przydadzą się początkującym graczom?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie akcesoria przydadzą się początkującym graczom?

Artykuł sponsorowany

E-sport rozwija się coraz bardziej, a kariera profesjonalnego gracza kusi sporymi zarobkami. Jeśli więc jesteś początkującym graczem, to warto się w tej dziedzinie rozwijać. Aby Ci to ułatwić, przedstawiamy zestawienie najbardziej potrzebnych akcesoriów, które przydadzą Ci się na początku Twojej przygody z gamingiem.

Klawiatura

Dobra klawiatura gamingowa to absolutna podstawa zestawu komputerowego. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać model z płaskimi przyciskami o krótkim skoku lub taką z wysokimi, profilowanymi klawiszami. Przy wyborze klawiatury warto też zwrócić uwagę, jaką metodą zostały wykonane oznaczenia na przyciskach, aby nie ścierały się one zbyt szybko. Najlepiej sprawdzą się modele, do których produkcji użyto metody termosublimacyjnej. Dzięki niej masz pewność, że Twoja klawiatura będzie wyjątkowo trwała i odporna na wytarcia. Ważny jest również rozkład i umiejscowienie klawiszy. Powinno być ono przede wszystkim intuicyjne i przystosowane do potrzeb gracza, aby podczas rozgrywki klawiatura pomogła osiągnąć Ci jak najlepsze rezultaty. Najlepszym wyborem spełniającym wszystkie te wymogi sprzętu idealnego, będą z pewnością klawiatury, które zostały stworzone konkretnie z myślą o graczach i miłośnikach e-sportu. Dobra klawiatura tego typu charakteryzuje się przede wszystkim odpowiednim wyprofilowaniem. Jeśli posiada ona również podpórkę, będziesz mógł grać przez wiele godzin, nie męcząc przy tym nadgarstków oraz dłoni.

Mysz

Bardzo ważnym sprzętem gamingowym jest również mysz komputerowa. Dobra myszka ułatwia zarządzanie postaciami oraz pokonywanie kolejnych trudności w grze. Jest to zazwyczaj pierwszy zakup początkującego entuzjasty gier. Ciężko by było bowiem korzystać ze wszystkich możliwości, jakie oferują gry komputerowe bez odpowiedniej myszy. Przy jej wyborze warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Powinna być ona zrobiona z najwyższej jakości materiałów, aby mogła Ci służyć przez długi czas. Istotne jest także to, aby była ergonomiczna i dobrze leżała w dłoni. Pamiętaj, aby nie była ona za duża lub za mała oraz żeby była możliwie jak najlżejsza. Warto też wybrać taką, która wyposażona jest w antypoślizgową powierzchnię.

Biurko 

Jeśli planujesz zająć się e-sportem na poważnie, to warto również zainwestować w odpowiednią powierzchnię do grania, jaką jest biurko. Powinno być ono przede wszystkim wytrzymałe i funkcjonalne. Świetnym wyborem będzie na przykład biurko gamingowe od Pro-Gamer. Warto wybrać bowiem model, który będzie przede wszystkim ergonomiczny. Logiczne i intuicyjne rozmieszczenie sprzętu pomoże Ci w osiągnięciu jak najwyższych wyników w rozgrywkach. Ważne jest także, aby było ono stabilne – nie chcesz przecież, aby Twój monitor chwiał się przy każdym ruchu myszką.    

Słuchawki

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia gracza są bez wątpienia słuchawki. Dobre słuchawki gamingowe powinny przede wszystkim zapewnić możliwość całkowitego odcięcia się od świata zewnętrznego oraz zanurzenia się w rozgrywce. Powinny też posiadać dobrej jakości mikrofon, aby bez problemu porozumiewać się z innymi graczami. Najpopularniejsze słuchawki dla gamerów to te nauszne z systemem Dolby i to właśnie te modele najlepiej sprawdzą podczas rozgrywek. Jeśli jednak nie możesz sobie pozwolić na całkowitą izolację od czynników zewnętrznych, możesz także wybierać spośród wielu wysokich jakościowo modeli dousznych.

Zdjęcie główne: Tima Miroshnichenko/pexels.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*