Jaki plecak do laptopa kupić?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki plecak do laptopa kupić?

Plecak do laptopa może przydać się każdemu, a szczególnie niezbędny jest osobom, które często wykonują swoją pracę zdalnie.

Za jego pomocą można przenieść bezpiecznie swoje narzędzia pracy w dowolne miejsce i wypełniać zawodowe obowiązki, gdzie tylko się chce. Jaki najlepiej wybrać?

Jakie cechy powinien mieć idealny plecak do laptopa?

Jedną z podstawowych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu plecaka, jest rozmiar naszego laptopa. Przeciętny sprzęt ma pomiędzy 13″–16″ przekątnej ekranu. Bardzo ważne jest upewnienie się, że wybrany przez nas model plecaka ma wystarczające wymiary, aby zmieściło się w nim urządzenie wraz z ładowarką i innymi niezbędnymi akcesoriami. 

Specjalne plecaki do laptopa posiadają zwykle wewnętrzną kieszeń, w której można bezpiecznie umieścić komputer przenośny, aby uniknąć jego zarysowania oraz innych uszkodzeń. Rozmiar kieszeni powinien być jak najbardziej dopasowany do laptopa, aby się w niej zmieścił, nie mając jednak zbyt dużo luzu.

Ważne jest również dobranie modelu o ergonomicznej budowie dopasowanej do sylwetki. Dzięki temu nawet na dłuższe dystanse lub podczas jazdy na rowerze można czuć się komfortowo. Ciężki plecak może sprawiać nam ból i dyskomfort, dlatego tak istotne jest zainwestowanie w model najwyższej jakości. Cecha, o której możemy nie pomyśleć od razu, jednak jest wyjątkowa ważna, to wodoodporność. Podróżując z plecakiem, możemy być narażeni na różne warunki pogodowe, a deszcz nie może przeniknąć przez materiał do urządzenia, ponieważ grozi to jego awarią.

Jakie dodatkowe udogodnienia mogą mieć plecaki do laptopa?

Niektóre modele plecaków moją dodatkowe udogodnienia, które zwiększają komfort podczas ich użytkowania. Przykładem są wbudowane porty USB lub microUSB, które umożliwiają naładowanie urządzeń niezbędnych w pracy nawet podczas ruchu. Jeżeli często przemieszczamy się z laptopem, to zapewne musimy mieć pod ręką szereg różnych innych akcesoriów i przedmiotów. W takim przypadku ogromnym atutem jest duża liczba kieszonek, w których możemy w zorganizowany sposób umieścić wszystkie ważne rzeczy.

Przegrody i kieszonki powinny być też szczelnie zamykane na zamek, aby uniknąć wypadnięcia przedmiotów, które w ten sposób łatwo zgubić lub uszkodzić. Obecność skrytek niedostępnych dla osób trzecich to świetne zabezpieczenie przed kieszonkowcami – niektórzy producenci plecaków umieszczają je w głębi plecaka lub na jego powierzchni od strony pleców, dzięki czemu niemożliwe jest wyciągnięcie z nich czegokolwiek bez naszej wiedzy. Dodatkowe ucho do przenoszenia plecaka w dłoni umożliwia korzystanie z niego jak z torby, co dla wielu osób może mieć ogromne znaczenie.

Dlaczego warto zdecydować się na plecak do laptopa?

Większość osób posiadających komputer przenośny w którymś momencie zacznie zastanawiać się, jaki jest najlepszy sposób transportu takiego urządzenia. Specjalne dedykowane torby na laptopy nie są wystarczająco wygodne, ponadto nie zmieści się w nich nic poza sprzętem i paroma podstawowymi akcesoriami.

Plecak do laptopa pozwala zadbać o bezpieczeństwo kosztownego urządzenia, jednocześnie zapewniając nam komfort. Zakładanie go na plecy daje ogromną swobodę, ponieważ mamy wolne ręce, a waga sprzętu i innych przedmiotów nie jest w ogóle uciążliwa przy takim sposobie noszenia. Wybierając modny, elegancki model z odpinanymi szelkami możemy z plecaka korzystać w każdych okolicznościach, nawet w trakcie oficjalnych spotkań biznesowych.

Zdj. główne: Omar Roque/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*