Artykuł sponsorowany
Dzisiaj technologia pozwala nam na ciekawe rozwiązania, które mają ułatwić codzienne życie. Jednym z takich rozwiązań jest druk 3D. Zobacz, czym on jest i jakie ma zastosowanie.
Dopiero w XXI wieku większość osób usłyszała o metodach druku przestrzennego. Jednak jeszcze w wieku XX powstał sam pomysł zbudowania konstrukcji umożliwiającej na fizyczne odwzorowanie projektu ściśle według rysunku technicznego. Ponadto został on zrealizowany i opatentowany. Nie był to jednak jeszcze druk 3D, który znasz dzisiaj. Wtedy wzór warstwa po warstwie krystalizowano w płynnym polimerze, za pomocą wiązki lasera. Dzisiaj sprzęty te działają na bazie filamentów, to jest włókien tworzywa sztucznego. Poprzez roztopienie w głowicy drukującej jego kolejne warstwy są stopniowo nanoszone na wydrukowany wcześniej fragment detalu. Kolejność powstawania kształtu jest taka samo jednakowo w przypadku stereolitografii, jak i drukarek 3D. Ten proces jest rozpoczynany od dolnych warstw. Warto tutaj także wspomnieć o fakcie, że dzisiaj najpopularniejsza technologia FDM, stworzona została zaledwie dwa lata później.
Jeśli interesują cię ceny tych sprzętów, warto wejść na strony takie jak drukarki 3D cena — sklep aemca.pl lub skaner 3D cena — sklep aemca.pl.
Od lat problemu nie stanowi już masowa produkcja elementów o powtarzalnym kształcie. Jednak zawsze problemów przysparzało wytwarzanie pojedynczych form przestrzennych na potrzeby testów, konkretnych zastosowań czy prototypów, nawet jeśli chodzi o przemysł czy biura projektowe. Im dany projekt był bardziej skomplikowany i im mniejsze były jego rozmiary, tym więcej czasu oraz zaangażowania trza było w jego wykonanie włożyć, a ponadto wprawa wykonawcy także musiała być większa. Druk przestrzenny okazał się rewolucją, która była potrzebna. Druk 3D ma swoje zastosowanie między innymi w takich branżach jak:
Jeśli i ty chcesz, aby druk 3D pojawił się w twoim domu, zajrzyj na stronę drukarki 3D warszawa — sklep aemca.pl. To w nim znajdziesz sprzęt, który będzie odpowiadać twoim potrzebom.
Zdjęcie główne: pexels.com/Kuba Grzybek