Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Czym jest wirtualna rzeczywistość?

Artykuł sponsorowany

Filmy z gatunku science fiction od lat przedstawiały wizje i przewidywania na temat nowoczesnych technologii w XXI wieku. Latające samochody, realistyczne hologramy i ludzie żyjący w przestrzeni cyfrowej to dobrze znane motywy z filmów i bajek. W obecnych czasach okazuje się, że część tych przepowiedni okazała się prawdziwa i rzeczywiście mamy możliwość przeniesienia się do przestrzeni cyfrowej i funkcjonowania w niej, jak w realnym świecie. Wirtualna rzeczywistość nie jest już zupełną nowością, chociaż dopiero od niedawna zaczyna kreować się w świadomości zwykłych ludzi. Opowiadamy, czym jest świat VR.    

Wirtualna rzeczywistość w grach    

Sprzęt do VR to niezła gratka dla graczy i miłośników realistycznej rozgrywki. Okulary VR przeniosą Cię do świata wykreowanego w konkretnej grze i zapewnią Ci w nim niezapomniane przeżycia. Sprzęt VR pozwala na pełną immersję, sprawia, że to Ty stajesz się bohaterem gry, z którego pierwszoosobowej perspektywy toczy się fabuła.

Najbardziej pociągającym gatunkiem gier w wirtualnej rzeczywistości są horrory, które pozwalają na poczucie dreszczy na plecach, bez konieczności stawania twarzą w twarz z prawdziwym mordercą czy demonem. Drugą najbardziej popularną kategorią są gry zręcznościowe, a za nimi plasują się przygodówki, jednak nie ma ich jeszcze w tej technologii zbyt wiele. 

VR dla miłośników adrenaliny  

Spacer po linie? Skok z samolotu lub wielkiego urwiska? A może bliskie spotkanie z żarłaczem białym? Jeśli kochasz adrenalinę i szalone przygody, ale nie masz budżetu lub odwagi na to, by realizować w prawdziwym życiu wszystkie swoje fantazje, możesz przeżyć je w świecie wirtualnym. Dzięki technologii VR możesz przejść się po cienkiej linie między dwoma klifami lub niczym Spiderman przemieszczać się po ścianach najwyższych wieżowców Nowego Jorku.

Symulatory skoku na bungee czy możliwość naprawdę bliskiego spotkania z niebezpiecznymi, dzikimi zwierzętami to coraz bardziej popularna strona wirtualnej rzeczywistości. 

Sztuka w świecie wirtualnym   

Nowoczesne technologie odkrywają przed ludźmi nowe, nieznane dotąd możliwości. Wirtualna rzeczywistość umożliwia użytkownikom obejrzenie z bliska najbardziej popularnych i uznanych dzieł sztuki na całym świecie. W goglach VR możesz oglądać Monę Lisę Da Vinciego, słynne słoneczniki Van Gogha i samą Venus z Milo bez wychodzenia z domu lub salonu gier.

Ten cud techniki, jakim bez wątpienia jest możliwość przeniesienia się do innej rzeczywistości, może być wykorzystywany także w celach wyższych, niż czysta rozrywka. VR otwiera przed ludźmi zupełnie nowe możliwości w zakresie edukacji i rozwoju.

Zdj. główne: Barbara Zandoval/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*