Zalety tworzenia stron w WordPressie – jak możesz na tym skorzystać?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zalety tworzenia stron w WordPressie – jak możesz na tym skorzystać?

Artykuł sponsorowany

Dobry system zarządzania treścią, powszechnie znany jako CMS, ułatwia długoterminowe utrzymanie strony firmowej. Oprócz tego zapewnia szybkie i przede wszystkim nieskomplikowane tworzenie nowych, dowolnych treści. Nie bez powodu operatorzy rozmaitych stron Internetowych stawiają na darmowy CMS – WordPress. Co stoi za popularnością CMS? Jakie zalety wiążą się z tworzeniem w WordPress? Przedstawiamy najważniejsze informacje.

WordPress – czym właściwie jest?

WordPress jest jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania treścią w całej sieci. Za sprawą WordPressa można dowolnie zarządzać treścią i bardzo łatwo tworzyć strony. Ten CMS jest szczególnie doceniany przez blogerów i osoby prowadzące serwisy informacyjne – docelowo był opracowywany właśnie dla tej grupy użytkowników. Jednak w ostatnim czasie WordPress znacznie ewoluował, co oczywiście wiąże się z licznymi korzyściami dla użytkowników i stał się systemem modułowym.

Aktualnie CMS jest w stanie sprostać nie tylko wymaganiom standardowych blogów. Za sprawą systemu można tworzyć strony Internetowe dla firm. Bieżące wersje WordPressa spełniają teraz wymagania profesjonalnych stron korporacyjnych i stanowią przystępną alternatywę dla porównywalnych systemów zarządzania treścią, których autorzy wymagają wysokich kosztów licencyjnych. 

Zalety tworzenia stron w WordPressie – dowiedz się więcej

Pierwszą zaletą WordPressa jest łatwe użytkowanie. CMS oferuje swoim użytkownikom największy możliwy komfort, zarówno jeśli chodzi o konfigurację, jak i długoterminowe utrzymanie prowadzonej strony WordPress

Oprócz tego CMS może być zainstalowany na praktycznie każdej przestrzeni Internetowej opartej na PHP. Co więcej, charakteryzuje się niewielkimi wymaganiami sprzętowymi. Z tego powodu dla strony powstałej na podstawie WordPressa zazwyczaj wystarcza więc niedrogi hosting.

Atuty CMSa – prostota użytkowania

Atutem jest też łatwy w nawigacji interfejs. Dzięki temu – w przeciwieństwie do konkurencyjnych systemów zarządzania treścią, WordPress jest przyjazny dla początkujących użytkowników. Dodatkowo CMS w standardowym formacie nie jest przeładowany licznymi funkcjami, których używanie, ale także i obecność na kokpicie mogłaby być onieśmielająca dla nowego korzystającego. 

Ze względu na te zalety WordPressa można określić jako system CMS, który jest łatwy w obsłudze. Z CMSa można zacząć swobodnie korzystać już po kilku chwilach. WordPress nie jest skomplikowany i po krótkim szkoleniu najważniejsze funkcje CMSa nie stanowią trudnego zagadnienia.

WordPress umożliwia stosowanie rozszerzeń i użytkowanie dostosowane do potrzeb

Standardowa wersja systemu zawiera funkcje, które powinny zaspokoić potrzeby każdego, początkującego użytkownika. Jednak opcje wyposażenia CMS są w stanie sprostać również bardziej doświadczonym osobom. WordPress może zostać rozbudowany o nowe funkcje – za sprawą wtyczek.

W ten sposób użytkownik może dostosować WordPressa do indywidualnych potrzeb swojej strony Internetowej – łącznie ze szczegółami. Ponadto nie wymaga to poniesienia wysokich kosztów rozwoju wewnętrznego dla każdej nowej funkcji, co niekiedy jest standardem w przypadku innych CMSów. 

Z ilu wtyczek WordPressa może skorzystać użytkownik?

W samym oficjalnym katalogu wtyczek społeczności WordPressa dostępnych jest około 35 000 darmowych pluginów. Oprócz tego jest dostępnych wiele dostawców, którzy sprzedają płatne wtyczki dla konkretnych obszarów zastosowań. Dzięki temu użytkownik może znaleźć potrzebne wyposażenia swojego CMS bez żadnego problemu.

Jedną z popularniejszych, jest płatna wtyczka Elementor Pro. Jest to page builder, umożliwiający zmianę wyglądu strony Internetowej WordPress w nieskomplikowany sposób – z użyciem wygodnych bloków i edytora wizualnego. Użytkownicy często wykorzystują również wtyczkę Woocommerce, która umożliwia prowadzenie własnego sklepu Internetowego. 

Dlatego, jeśli nie ma odpowiedniej wtyczki dla twojej konkretnej aplikacji, nowe pluginy mogą być wdrożone stosunkowo niedrogo. Ważne jest tutaj to, aby użytkownik zwracał uwagę na kompatybilność poszczególnych wtyczek. Z tego powodu warto poznać szczegóły plugina, zanim dojdzie do transakcji.

Fot.: Souvik Banerjee/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*