Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów na smartfonie

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze aplikacje do skanowania dokumentów na smartfonie

Chociaż kiedyś był dostępny niemal w każdym gospodarstwie domowym, dzisiaj wypierany jest przez zwykłą aplikację w telefonie. Skaner, bo właśnie o nim mowa, nie musi już zajmować całej powierzchni biurka. 

Wystarczy, że ściągniesz na swój telefon poręczną aplikację, dzięki której skaner będziesz mieć zawsze pod ręką.

Adobe Scan

Twórcy szeroko znanego oprogramowania do zarządzania plikami PDF po raz kolejny ułatwiają codzienną pracę z dokumentami, tym razem przychodząc z propozycją aplikacji, dzięki której papierowe formularze bez problemu przemienisz w cyfrowe dokumenty. 

Obsługa programu jest niezwykle prosta, ponieważ strony wykrywane są automatycznie. Co więcej, jesteś w stanie bezproblemowo poprawić jakość i czytelność dokumentu, dzięki prostemu w obsłudze edytorowi. Na koniec nie dość, że bez potrzeby wykupienia wersji premium (jest to w pełni darmowa aplikacja) zapiszesz dokument w formacie w formacie PDF, dodatkowo prześlesz go też do swojej chmury w serwisie Adobe Document.

Aplikacja posiada wszystkie najważniejsze funkcje i chociaż nie znajdziesz w niej niespotykanych wcześniej rozwiązań, będzie ona tym, czego Ci potrzeba, jeśli chcesz jedynie zeskanować dokumenty w dobrej rozdzielczości.

Microsoft Office Lens

Na miejsce na liście bez wątpienia zasługuje także aplikacja od drugiego giganta w branży software – Microsoft. Mowa oczywiście o aplikacji Office Lens, która ułatwia życie użytkownikom systemów iOS i Android już od ponad pięciu lat. 

To kolejne oprogramowanie z przyjaznym interfejsem i dość szerokim zakresem opcji, z czego każda znajduje się na wyciągnięcie ręki. Nie będziesz miał problemu z przycięciem dokumentu, poprawieniem jego czytelności, usunięciem nieestetycznych cieni. Bardzo ciekawą opcją, która wyróżnia tę aplikację, jest możliwość skanowania danych z wizytówek i automatycznego przesyłania ich do listy kontaktów w telefonie. 

Tak jak w przypadku Adobe Scan, Office Lens również pozwala na przesłanie dokumentu do chmury, dokładniej do znanego wszystkim Dysku Google. Program jest w pełni bezpłatny, nie musisz się więc obawiać, że któraś z funkcji będzie dostępna jedynie dla użytkowników premium.

CamScanner

Jeśli przede wszystkim zależy Ci na wysokiej jakości skanowanych dokumentów, a interesujący interfejs jest dla Ciebie sprawą drugorzędną, warto zastanowić się nad aplikacją CamScanner.

W tym przypadku prosta szata graficzna będzie wyłącznie zaletą. Dzięki niej program jest czytelny, więc bez problemu znajdziesz wszystkie interesujące Cię funkcje. CamScanner pozwala na samodzielne dostosowanie ustawień kontrastu i jasności zdjęcia, co gwarantuje pełną kontrolę nad końcowym wyglądem dokumentu. Śmiało można powiedzieć, że nie odstaje on niczym od skanów wykonanych przy pomocy tradycyjnego skanera. 

Nie musisz obawiać się, że Twoja umowa, zaświadczenie czy inne ważne dokumenty będą wyglądać nieprofesjonalnie. CamScanner pozwala na uzyskanie czytelnych plików PDF o najwyższej jakości. 

Z taką jakością wiąże jednak cena. W przeciwieństwie do Adobe Scan czy Microsoft Office Lens część opcji dostępna jest wyłącznie dla użytkowników wersji Premium. Co gorsza, jeśli korzystasz z darmowej wersji aplikacji, na dole każdej strony będzie widnieć nieestetyczny znak wodny.

W dodatku musisz się wtedy liczyć z reklamami, które potrafią skutecznie uprzykrzyć korzystanie z programu. Ile w takim razie kosztuje jakość w wersji premium? Miesięcznie jest to koszt niecałych pięciu dolarów.

Zdjęcie główne: David Dvořáček/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*