Do czego wykorzystywana jest pianka polietylenowa?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Do czego wykorzystywana jest pianka polietylenowa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Właściwościami polietylenu jest jego giętkość, termoplastyczność, śliskość i bardzo dobra odporność chemiczna. Powstaje z niego m.in. pianka polietylenowa, która sprawdza się przy produkcji opakowań, zapewniając tym samym bezpieczeństwo przedmiotów podczas transportu. Pianka PE wykorzystywana jest również w nowoczesnym przemyśle, branży budowlanej, meblarskiej i remontowej. Dodatkowo sprawdzi się w magazynie czy domowym warsztacie. Powstaje ona według technologii, w której wykorzystuje się obojętny gaz, np. propan-butan z dodatkami, za sprawą którego tworzy się polietylen. Następnie jego forma wtłaczana jest do rękawa i nawijana na wałek (pianka niesieciowana).

Pianka polietylenowa – specyficzne właściwości, które wykorzystasz w swoim biznesie

Wyjaśniliśmy pokrótce czym jest pianka PE oraz w jakich miejscach znajduje swoje zastosowanie. Najczęściej spotykana jest w branży transportowej. Pianka polietylenowa zabezpiecza m.in. sprzęty AGD RTV podczas remontów i przeprowadzek. Chroni ona również meble, cenne dzieła sztuki czy szkło przed zarysowaniami, obiciami i pęknięciami, które mogą powstać podczas przewożenia przedmiotów. Jednak to nie wszystkie miejsca, w których ją spotkasz.

Piankę PE stosuje się również do produkcji opakowań i wkładów do walizek. Towary w ten sposób są zabezpieczone przed wyładowaniami elektrostatycznymi, zawilgoceniem i zanieczyszczeniami w powietrzu. Przydadzą się osobom, które często przewożą sprzęt elektroniczny np. aparaty cyfrowe, laptopy czy tablety. 

Alternatywa dla styropianu. Pianka polietylenowa dostępna w różnych wariantach kolorystycznych

Jedną firm, która zajmuje się produkcją pianek polietylenowych na zamówienie jest Protective Foam Solutions. Na stronie internetowej https://www.protective-foam.com/ dokonasz wyboru, jakiej grubości i koloru ma być Twoja pianka. Ma to znaczenie szczególnie dla branży transportowej, bowiem produkt ten może zostać przetworzony w celu ponownego użycia. Pianka PE coraz częściej jest spotykana podczas transportu. Przedsiębiorstwa powoli odchodzą od znanego dotąd styropianu, który nie cechuje się tak dobrymi właściwościami mechanicznymi i fizykochemicznymi jak właśnie polietylen. Styropian jest bardziej kruchy, nie tak elastyczny i gorzej znosi wstrząsy oraz drgania, które mogą wpłynąć na kształt transportowanych przedmiotów. 

W Protective Foam Solutions wykonasz nie tylko pianki polietylenowe. Firma wykonuje na wymiar również tablice cieni, które z powodzeniem sprawdzą się m.in. w warsztatach samochodowych lub zakładach produkcyjnych. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*