RTV I AUDIO

Huawei wchodzi na rynek telewizorów. Czy urządzenia będą dostępne w Polsce?

1
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Huawei wchodzi na rynek telewizorów. Czy urządzenia będą dostępne w Polsce?
Designed by Freepik

Chiński gigant ciągle stara się poszerzać gamę swoich produktów. Po dobrze przyjętych na rynku laptopach, producent zamierza wprowadzić telewizory. Sprawdź, czy urządzenia będą dostępne w Polsce.

Telewizory Huawei – jakie będą?

Chiński producent postanowił zrobić telewizor, który będzie odpowiadał najbardziej wymagającym użytkownikom. Urządzenie zostało już zaprezentowane w Chinach, jego nazwa to Huawei Vision Smart TV X65. Jest wyposażony w 65-calowy ekran OLED, dzięki czemu prezentuje niesamowity kontrast oraz głębię barw. Urządzenie jest zgodne z technologiami HDR10+ oraz Dolby Vision. Za płynność obrazu odpowiada matryca 120 Hz. 

Producent zadbał też, o to, żeby urządzenie działało płynnie. Jest wyposażone w procesor HiSilicon Honghu 898 oraz w 6 GB pamięci RAM. Ciekawym elementem wyposażenia jest wysuwana kamera o rozdzielczości 24 MP z funkcjami sztucznej inteligencji. To wyraźna odpowiedź na zapotrzebowanie jakie pojawiło się przez pandemię. 

Czy telewizory Huawei będą dostępne w Polsce?

Trudno stwierdzić, czy telewizory Huawei będą dostępne w naszym kraju. Na razie premiera odbyła się w Chinach i na pewno sprzęt będzie dostępny w tym państwie. Brakuje na razie informacji czy producent będzie chciał i mógł je sprzedawać w innym kraju. Pierwsza cena telewizora Huawei to 25 000 juanów, czyli około 14 500 złotych.

Łukasz Brzykcy
Specjalista od pisania o nowoczesnych technologiach. Lubi testować rozwiązania, które mają ułatwić życie. Pochodzi z małej miejscowości, z której wyprowadził się do dużego miasta. Czasy studenckie nauczyły go nawet nieźle gotować, o czym później przekonała się - wtedy dziewczyna - a teraz żona. W wolnych chwilach lubi też obejrzeć serial lub wybrać się w podróż po Europie. Jak żona nie widzi to wtedy gra na konsoli albo ogląda mecz.

  Co to jest Chromebook?

  Poprzedni artykuł

  Jak wybrać mikrofalówkę do zabudowy?

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  1 Komentarz

  1. Dobry znak dla klientów!

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  More in RTV I AUDIO