RTV I AUDIO

Antena HD – kanał telewizji naziemnej

0
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nowy kanał naziemnej telewizji cyfrowej zaczął nadawanie w pierwszy dzień maja 2021 roku o godzinie 6.00. Antena HD, o której mowa, zastąpiło tym samym kanał ATM rozrywka.

W 2020 roku Krajowa Radia Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na przyszłe zagospodarowanie wolnego miejsca na pierwszym multipleksie telewizji naziemnej. Skąd taka decyzja? Miejsce pojawiło się po tym, jak operator kanału ATM Rozrywka utracił koncesję na nadawanie w wyniku niedostarczenia dokumentów do biura KRRiT, celem przedłużenia koncesji. Tę uzyskał jeszcze w pierwszym konkursie ogłoszonym w roku 2011, kiedy powstawał multipleks pierwszy.

Nowy kanał jest skierowany do osób w wieku powyżej 50. roku życia. W ofercie stacji widzowie mogą znaleźć filmy fabularne, seriale, audycje rozrywkowe, filmy edukacyjne i dokumentalne, a także programy poradnicze adresowane głównie do seniorów. Ponadto widzowie znajdą transmisję mszy świętych i nabożeństw, a także audycje muzyczne. Za sprzedaż reklam na Antena HD odpowiada Biuro Reklamy TVP.

Jeżeli w Twoim telewizorze był dostępny kanał ATM Rozrywka, prawdopodobnie na tym samym kanale znajdziesz program Antena HD.

Zdj. główne: Possessed Photography/unsplash.com

Przemysław Raczyk
Student filologii polskiej, w pracy copywritera dzielący się doświadczeniem i miłością do słowa. Choć mówi się, że humanista nie odnajduje się we współczesnym świecie, stara się być tego zaprzeczeniem, podążając za trendami ze świata techniki. Miłośnik literatury pozytywistycznej czytanej na ebooku i domowej dżungli.

  Podstawy dbania o auto

  Poprzedni artykuł

  Quizy na telefonie – w co warto zagrać?

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  More in RTV I AUDIO