Artykuł sponsorowany
Provident jest najstarszą instytucją pożyczkową na polskim rynku. Jednak od czasu jej powstania pojawiła się liczna i silna konkurencja, która również udziela ratalnych pożyczek na podobnych lub nawet lepszych warunkach. Żeby uzyskać pieniądze w ten sposób, nie trzeba opuszczać domu – wniosek można złożyć przez internet, a pieniądze wpływają bezpośrednio na nasze konto bankowe.
Provident jest firmą działającą od 1997 roku i swego czasu był bezkonkurencyjny na polskim rynku, jeśli chodzi o oferty szybkich chwilówek. Czasy jednak się zmieniły i pojawiło się więcej instytucji pozabankowych oferujących podobne usługi, ale bardziej rozbudowane lub lepszej jakości. Jednak nazwa marki „Provident” dalej jest szeroko kojarzona, nawet jeżeli jakość jej usług nie zawsze przewyższa inne dostępne opcje. Łączy je z pierwowzorem sposób działania i osoby, do których ich oferta jest kierowana.
Określenie „pożyczki jak Provident” odnosi się do ofert pożyczek ratalnych, które konkurencja firmy Provident kieruje również do osób ubiegających się o środki finansowe z tradycyjnych instytucji bankowych. Usługi tych firm dostosowują się do potrzeb konsumentów i pożyczone pieniądze można dostać na konto bankowe bez opuszczania mieszkania, za pośrednictwem poczty na swój adres lub osobiście odebrać w wybranej placówce pocztowej.
Wymogi, jakie stawiają instytucje pożyczkowe przed pożyczkobiorcami, są odmienne i różnią się w zależności od wybranej firmy. Jednak jest kilka warunków, jakie trzeba spełnić, korzystając z ofert niemal każdej firmy parabankowej. Podstawową kwestią, która jest niezbędna, aby uzyskać pożyczkę ratalną, jest pełnoletność. Osoby niepełnoletnie nie mogą zaciągać pożyczek. Niektóre firmy mogą mieć ustalone również górne limity wieku wnioskodawcy. Dodatkowo wymagane jest polskie obywatelstwo, a także często polski adres korespondencyjny lub zamieszkania. Do złożenia wniosku potrzebny będzie również dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty czy paszport.
Często wymagane jest przedstawienie dokumentacji potwierdzającej zdolność kredytową i regularność oraz wysokość dochodów. Wpływy nie ograniczają się wyłącznie do tych uzyskanych na podstawie umowy o pracę, o dzieło lub zlecenie. Można przedstawić także dochody wynikające ze stypendiów, świadczeń lub wynajmu nieruchomości. Brak negatywnych wpisów w historii kredytowej często jest wymogiem, jednak obecność w rejestrze dłużników związana ze wcześniejszym zobowiązaniem nie zawsze jest przeszkodą. Jeżeli udokumentuje się jej terminowe spłacanie oraz zdolność do kolejnego zadłużenia to najczęściej bez przeszkód można uzyskać kolejną pożyczkę.
Szukając pożyczki najlepiej skorzystać z porównywarek chwilówek, takich jak sowafinansowa.pl. Dzięki temu rankingowi można porównać oferty różnych instytucji pożyczkowych i zdecydować się na usługi firmy najlepiej spełniającej nasze oczekiwania. Warto też wiedzieć, że większość pożyczkodawców nowym klientom oferuje swoje usługi za darmo, dzięki czemu przy pierwszej pożyczce nie ponosi się kosztów. Spłacamy taką samą kwotę, jak pożyczyliśmy.
Main photo: Sebastian Herrmann/unsplash.com