Najpopularniejsze problemy z telefonami komórkowymi

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najpopularniejsze problemy z telefonami komórkowymi

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Świat nowoczesnych smartphonów jest naprawdę bardzo różnorodny. Na rynku istnieje co najmniej kilka przodujących marek, których telefony komórkowe prezentują świetne parametry i wysoką jakość. Większość osób zdecydowanie nie oszczędza na zakupie telefonu – liczy się nie tylko producent, ale przede wszystkim możliwości, jakie oferuje dany sprzęt. Aspektem, który podlega ocenie w trakcie zakupu telefonu jest bez wątpienia czas pracy baterii, a także jakość wykonywanych zdjęć czy filmów. Coraz częściej smartphone nie służy jedynie do komunikowania się z innymi, ale zastępuje laptopa czy tableta – pomaga w pracy, usprawnia wykonywanie codziennych obowiązków.

Problemy z baterią w smartphonie

Najczęstszym problemem w nowoczesnych telefonach komórkowych bez wątpienia są problemy z baterią. Akumulator z czasem trzyma coraz krócej, a okres ładowania znacząco się wydłuża. Może to być naprawdę mocno frustrujące, szczególnie jeśli w ciągu dnia nie sposób podładować telefonu oraz dla osób, które wykorzystują swój smartphone w celach zawodowych. Na zużywalność baterii wpływa nie tylko czas użytkowania telefonu, ale również wielkość ekranu oraz jego jasność. Dla przykładu – w smartphonie One Plus 7 Pro bateria początkowo przystosowana jest do kilkudziesięciu godzin użyteczności. Niestety nawet po kilku miesiącach używania telefonu, niezbędne jest jego codzienne ładowanie (lub nawet dwukrotnie). Zużywalność baterii z czasem prowadzi również do nagłego wyłączania się telefonu. Rozwiązaniem tego typu problemu jest wymiana akumulatora na nową – dla One Plus 7 Pro bateria to wydatek rzędu zaledwie kilkudziesięciu złotych.

Kiedy warto zgłosić się do serwisu?

Wiele osób zastanawia się kiedy warto zgłosić się ze swoim telefonem do profesjonalnego serwisu. Wbrew powszechnym opiniom diagnostyka oraz naprawa telefonu nie musi być dużym wydatkiem, choć oczywiście wiele zależy od tego co się zepsuło i od kosztów części zamiennych. Raczej odradza się naprawę telefonu na własną rękę, gdyż każda ingerencja w telefon znosi okres gwarancyjny na cały sprzęt. Szacowany koszt naprawy każdy serwis stara się podać przed dokonaniem samej naprawy. Na koszt usługi składa się praca serwisanta oraz koszt części, która musi zostać wymieniona – na przykład dla One Plus 7 Pro bateria kosztuje około 90 złotych. Decydując się na konkretną naprawę (wymiana baterii, wymiana stłuczonego ekranu czy naprawa głośnika etc.) warto zgodzić się na oryginalne części proponowane przez serwis, zamiast korzystać z tańszych, ale gorszych pod względem jakości zamienników.

Zdjęcie główne: pexels.com/Stanley Ng

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*