MOBILE

HarmonyOS – nowy system od Huawei

0
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Sumudu Mohottige/unsplash.com

Po 5 latach pracy, na świat został wypuszczony nowy system od Huawei. Harmony OS ma połączyć wszystkie sprzęty tego producenta w jeden ekosystem, mieszając tym samym na scenie mobilnej, na której do tej pory zwyciężali Android oraz IOS.

Jakie założenie przyświecało twórcom nowego systemu? HarmonyOS ma być przede wszystkim całościowy, to znaczy, że ma współpracować z wieloma typami urządzeń, takimi jak smartfony, akcesoria z kategorii smart home oraz samochodowe, smartwatche i wiele innych. Huawei chce stworzyć ekosystem, podobny do oferowanego przez Apple.

Początkiem prac, które toczyły się przez 5 ostatnich lat, było wzięcie Androida z nakładką EMUI i rozwinięcie go poprzez wprowadzenie wielu innowacji. Huawei inspirował się przy tym systemem IOS, na co wskazują ikony o opływowym kształcie, a także dolny pasek znany z tabletów marki Apple.

Jednak nowy system proponuje także wiele autorskich rozwiązań, takich jak np. panel sterujący wszystkimi urządzeniami z uruchomionego ekosystemu. Z telefonu w prosty sposób obsłużysz swoje urządzenia z kategorii smart house. Dużo łatwiejsze i szybsze jest również łączenie się z innymi sprzętami, jak głośniki czy słuchawki.

Zdj. główne: Sumudu Mohottige/unsplash.com

Przemysław Raczyk
Student filologii polskiej, w pracy copywritera dzielący się doświadczeniem i miłością do słowa. Choć mówi się, że humanista nie odnajduje się we współczesnym świecie, stara się być tego zaprzeczeniem, podążając za trendami ze świata techniki. Miłośnik literatury pozytywistycznej czytanej na ebooku i domowej dżungli.

  Wybór nawilżacza do powietrza – co warto wziąć pod uwagę?

  Poprzedni artykuł

  Realme Watch 2 – co wiemy na temat urządzenia?

  Następny artykuł

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  More in MOBILE