KOMPUTERY

Jak zrobić zrzut ekranu w komputerze?

0
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem przychodzi potrzeba uwiecznienia tego, co widzimy na ekranie komputera. Jest to tak zwany zrzut ekranu i można go zrobić bardzo prosto!

Windows

W tym systemie są na to dwa sposoby. Pierwszy z nich to po prostu naciśnięcie przycisku PrtScn znajdującego się na klawiaturze. Zrzut ekranu zostaje zapisany do schowka. Wystarczy go wtedy jedynie wkleić do programu graficznego, jak chociażby Paint, i zapisać obraz. Możemy też pobrać specjalny program, jak FastStone czy screenSHU, który zrobi to wszystko za nas.

Mac

Do zrobienia zrzutu ekranu na Macu wykorzystać można dwa skróty klawiszowe. Jeżeli chcemy zarejestrować obszar całego ekranu, należy nacisnąć jednocześnie klawisze Shift + Command + 3. Skrót Shift + Command + 4 pozwoli natomiast na zarejestrowanie jedynie jego części.

GNU/Linux

Zależy to oczywiście od naszego systemu, ale najczęściej będziemy używać klawisza PrtSc. W systemie Ubuntu automatycznie zapisuje on zrzut do folderu z obrazami.

Zdj. główne: Tim van der Kuip/unsplash.com

Aleksander Włodarczyk
Student dziennikarstwa i miłośnik nowych technologii. Fan komputerów i wszelkich możliwości personalizacji. W wolnych chwilach uwielbia grzebać w starym sprzęcie komputerowym.

  Kryteria, które należy brać przy wyborze opon motocyklowych

  Poprzedni artykuł

  Podstawy dbania o auto

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  More in KOMPUTERY