KOMPUTERY

Jak zmienić kolory w Windows 10?

0
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Jak zmienić kolory w Windows 10?
Designed by Freepik

Sprawdź, w jaki sposób zmienić poszczególne elementy interfejsu Windows 10. Dowiedz się, jak w prosty sposób dopasować ustawienia Windowsa do indywidualnych upodobań.

Zastanawiasz się, jak dostosować system operacyjny Windows 10 do Twoich preferencji? Przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która pozwoli Ci zmienić tło i kolor pulpitu, menu Start, paska zadań oraz centrum akcji.

Jak zmienić tło i kolor pulpitu w Windows 10?

W celu zmiany tła i koloru pulpitu należy kliknąć przycisk Start i po rozwinięciu menu wybrać pozycję Ustawienia. Po otwarciu nowego okna trzeba kliknąć przycisk Personalizacja. W formie listy wyświetlą się elementy, których ustawienia można zmienić wedle własnych upodobań. W przypadku tła dostępny jest wybór jednolitego koloru, dowolnej grafiki lub pokazu slajdów.

Jak zmienić kolorystykę menu Start, paska zadań oraz centrum akcji?

Zmiana koloru menu Start, paska zadań i centrum akcji jest dostępna z tego samego poziomu. Po kliknięciu przycisku Start i zakładki Ustawienia pojawia się dobrze znane okno. Należy znaleźć w nim ikonę z nazwą Personalizacja. Po jej kliknięciu pojawia się lista elementów, które można dowolnie modyfikować. Wśród nich jest zakładka Kolory. Jej wybór daje dostęp do personalizacji koloru menu Start, paska zadań i centrum akcji.

Wbrew pozorom zmiana kolorystyki poszczególnych elementów Windows 10 jest bardzo prosta. Dostęp do możliwości modyfikacji tych elementów znajduje się w zakładce Personalizacja.

Rafał Majchrzyk
Dobrze wie, że elektronika ułatwia życia. Dlatego stara się korzystać z najlepszych rozwiązań. Nie lubi być jednak zależny od technologii, dlatego często ucieka w góry i żyje offline.

  Co nowego wiosną na HBO GO?

  Poprzedni artykuł

  Ultrabook a notebook. Czym się różnią?

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  More in KOMPUTERY