APLIKACJE I ROZRYWKA

Koronawirus sprzyja Netflixowi – już ponad 200 mln użytkowników!

0
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Koronawirus sprzyja Netflixowi - już ponad 200 mln użytkowników!
Źródło: Future Publishing / Contributor / Future / Getty Images

To pandemia przyczyniła się do świetnych wyników platformy z filmami i serialami. Przyrost liczby widzów był szybszy, bo ludzie mieli znacznie więcej czasu. 

Pomiędzy kwietniem a czerwcem Netflixowi przybyło około 10 milionów nowych widzów. Ogólnie w trakcie sześciu miesięcy zanotowano 26 milionów nowych osób, które skorzystały z oferty giganta VOD. W ciągu tylko drugiego kwartału roku firma osiągnęła sprzedaż na poziomie 6,15 miliarda USD. Ostatecznie pozostało jej z tego na 720 milionów ‘’zielonych’’. 

Netflix chce utrzymać szybkie wzrosty

Jak pokazuje przykład Polski – po bardzo dobrym maju, przyszedł czerwiec ze sporymi stratami osób korzystających z platformy streamingowej. Należało się jednak tego spodziewać – poluzowanie rygorów dystansu społecznego sprawiło, że ludzie mniej chętnie siadali przed ekranami komputerów. Chęć utrzymania wysokich notowań wymusza na Netflixie inwestycje w kolejne seriale i filmy, których ma nie zabraknąć.

Kamil Michaluk
Historyk i ekonomista, który z rosnącym zaciekawieniem patrzy na to, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają technologiczne nowinki. Z niektórych z nich korzysta sam, działanie i popularność innych stara się śledzić w Internecie. Przemyśleniami chętnie dzieli się z czytelnikami. Lubi koty i zieleń.

  Jak zainstalować Android 10 na smartfonie?

  Poprzedni artykuł

  Spotify oferuje nową zabawę z przyjaciółmi, którzy są daleko

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *