APLIKACJE I ROZRYWKA

Jaką aplikację do audiobooków wybrać?

0
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Dzisiejszy tryb życia sprawia, że miłośnicy książek często nie mają czasu, żeby je czytać. Co w takiej sytuacji można zrobić? Przerzucić się na audiobooki! Sprawdzamy, jakie aplikacje są dostępne na polskim rynku i która z nich będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Storytel

Storytel pozwala na korzystanie z bardzo bogatej biblioteki audiobooków na naszych telefonach. Są one podzielone na 19 kategorii, w tym między innymi na kryminały, erotyki, poezję dla dzieci, biznes, ekonomię itd. Wybrane audiobooki możemy odtwarzać również w trybie offline. Miesięczny abonament kosztuje 29,99 zł, a każdy nowy użytkownik może skorzystać z siedmiodniowego okresu próbnego, który jest dostępny za darmo. Aplikacja Storytel dostępna jest zarówno na telefony z iOS, jak i z Androidem.

Empik GO

Kiedy myślimy o książkach, Empik jest pewnie jednym z tych miejsc, o których pomyślimy w pierwszej kolejności. Nic dziwnego. Potężna sieć sklepów stacjonarnych sprawia, że jest to miejsce, w którym najłatwiej kupić najnowsze pozycje książkowe. Od jakiegoś czasu Empik oferuje również aplikację, która zawiera audiobooki. Nazywa się Empik Go. W pakiecie kosztującym 39,99 zł znajdziemy dostęp do 4000 audiobooków i 25000 e-booków. Możemy także zdecydować się na abonament zawierający wyłącznie audiobooki. Wtedy zapłacimy 29,99 zł. Empik Go oferuje również darmowy okres próbny, który trwa dwa tygodnie, a aplikacja jest dostępna na Androida i iOS. 

Audioteka

Audioteka oferuje zarówno płatne materiały, jak i te bezpłatne. Miesięczny abonament kosztuje 19,90 zł i w jego ramach otrzymujemy dostęp do blisko 5000 audiobooków, których możemy słuchać bez limitu. Audioteka chwali się również swoimi audioserialami i podcastami, które znajdziemy wyłącznie tutaj. Oprócz abonamentu możemy również kupować audiobooki na własność. Każdy z nich kosztuje 19,90 zł. Aplikacja pozwala na słuchanie książek bez dostępu do internetu i jest dostępna na Androida oraz iOS.

Lecton

Lecton w swoim abonamencie oferuje nam blisko 4500 wyselekcjonowanych audiobooków w pełni po polsku. Za subskrypcję zapłacimy miesięcznie 19,90 zł, jednak całkiem spora część książek, na przykład lektury szkolne, są dostępne za darmo. Co więcej, w aplikacji znajdziemy ponad 150 cyklicznych audycji po polsku oraz nagrania relaksujące. Lecton dostępny jest na telefony z systemami Android oraz iOS.

Legimi

Legimi posiada w swojej ofercie 75000 e-booków oraz audiobooków, z których możemy korzystać bez limitu po wykupieniu odpowiedniego abonamentu. Możemy zdecydować się na subskrypcję bez umowy lub taką ze zobowiązaniem na 12 miesięcy. Kosztują one odpowiednio 44,99 zł i 39,99 zł miesięcznie. Co ciekawe, w ramach abonamentu możemy korzystać z książek, na przykład na czytnikach Amazon Kindle, a zakupione w sklepie książki papierowe zostaną nam dostarczone za darmo. Aplikację mobilną Legimi zainstalujecie na Androidzie oraz iOS-ie.

Spotify?

Całkiem sporą bazę audiobooków oraz podcastów znajdziemy na Spotify. Sprawdźmy, czy książki, której poszukujemy od wielu lat, nie ma właśnie tam. W ostateczności zostają nam podcasty, których na Spotify jest mnóstwo. Miesięczny abonament Spotify Premium kosztuje 19,99 zł i pozwala słuchać muzyki, podcastów oraz audiobooków bez reklam. Aplikacja Spotify jest kompatybilna z iOS-em oraz Androidem.

Zdjęcie główne: sik-life/pixabay.com

Mateusz Stasiak
Z wykształcenia informatyk, z zawodu dziennikarz. Miłośnik nowych technologii oraz gier komputerowych. Kiedy nie pisze, najczęściej spotkacie go w studiu radiowym lub w teatrze.

  Jak edytować zdjęcie na iPhonie?

  Poprzedni artykuł

  Jakie są rodzaje okapów?

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *