APLIKACJE I ROZRYWKA

Czy Telegram jest bezpieczny?

0
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy Telegram jest bezpieczny?
Designed by Freepik

Bezpieczeństwo komunikatorów internetowych jest bardzo ważne dla każdego użytkownika. Niestety, coraz częściej dochodzi do wycieku danych. Ostatnio bohaterem takiej historii był komunikator Telegram.

Telegram – co to za aplikacja?

Komunikator po raz pierwszy został wydany w sierpniu 2013 przez dwóch braci pochodzących z Rosji Nikołaja i Pawieła Durow. Nie byli oni obcymi osobami w środowisku, wcześniej stworzyli komunikator VKontakte, który był uważany za jeden z najbardziej bezpiecznych aplikacji. Do tego stopnia, że był wykorzystywany przez antyputinowską opozycję i aktywistów ukraińskich. Dobra opinia VKontakte przyczyniła się do dużej popularności Telegramu. Komunikator jest używany przez około 500 mln ludzi.

Telegram a bezpieczeństwo

Aplikacja w Polsce przechodzi kryzys. Podawana w wątpliwość jest jej bezpieczeństwo i szczelność. To wszystko jest efektem afery z udziałem ministra Michała Dworczyka. Doszło do wycieku korespondencji członka Rady Ministrów, za który obwinia się właśnie rosyjski komunikator. Czy to jednak sprawia, że należy rezygnować z Telegramu? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Można winić tę aplikację za wyciek, jednak należy pamiętać, że nie ma w tej chwili w pełni bezpiecznego komunikatora. Każdy program może mieć jakąś lukę, dlatego, jeśli korzystasz z jakiegolwiek komunikatora, to rób to odpowiedzialnie i chroń swoje dane.

Łukasz Brzykcy
Specjalista od pisania o nowoczesnych technologiach. Lubi testować rozwiązania, które mają ułatwić życie. Pochodzi z małej miejscowości, z której wyprowadził się do dużego miasta. Czasy studenckie nauczyły go nawet nieźle gotować, o czym później przekonała się - wtedy dziewczyna - a teraz żona. W wolnych chwilach lubi też obejrzeć serial lub wybrać się w podróż po Europie. Jak żona nie widzi to wtedy gra na konsoli albo ogląda mecz.

  Powerbank – zbędny czy pożyteczny gadżet?

  Poprzedni artykuł

  Tamagotchi wraca!

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *