AGD

Czy płytę indukcyjną trzeba przykleić?

0
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Czy płytę indukcyjną trzeba przykleić?
Designed by Freepik

Montaż płyty indukcyjnej nie musi być trudny. Wystarczy tylko być uważnym i przestrzegać pewnych zasad. W tym tekście przekażemy Ci jak przytwierdzić urządzenie do blatu.

Montaż płyty indukcyjnej – co trzeba wiedzieć?

Instalacja urządzenia nie wydaje się trudna. Montaż płyty indukcyjnej polega na podłączeniu jej do instalacji elektrycznej i umieszczeniu w blacie. Jednak trzeba pamiętać, że nie wszystko możesz wykonać samemu. Producenci urządzeń wymagają, żeby podłączenie jej było przeprowadzane przez osoby posiadające uprawnienia elektryczne (minimum E1). Wykonanie tego przez osoby bez odpowiednich kwalifikacji może skutkować utratą gwarancji i brakiem możliwości skorzystania z serwisu gwarancyjnego. Poza tym, w przypadku pożaru lub innego zdarzenia spowodowanego przez podłączenie płyty przez osobę bez uprawnień, ubezpieczyciel może nie wypłacić odszkodowania za powstałe straty.

Przyklejenie płyty indukcyjnej – czy należy to robić?

Samo fizyczne zainstalowanie płyty w blacie jest raczej łatwe. Wystarczy wyciąć odpowiedni otwór i włożyć urządzenie do środka. Standardowo do płyty o szerokości 60 cm trzeba przygotować wycięcie o wymiarach 56 × 49 cm. Trzeba pamiętać, że nie powinno się montować urządzenia w pobliżu lodówki oraz nad zmywarką i pralką. Płyty indukcyjne można instalować nad piekarnikiem, pod warunkiem, że ma on odpowiednią wentylację. Gdy są spełnione te warunki, wystarczy tylko ułożyć sprzęt w otworze. I tutaj bardzo ważna kwestia – płyty indukcyjnej nie można przyklejać żadnym klejem lub silikonem. Jest to bardzo ważne, ponieważ w przypadku demontażu, płyta, która jest wykonana ze szkła, pęknie i nie będzie się nadawała do użytku.

Łukasz Brzykcy
Specjalista od pisania o nowoczesnych technologiach. Lubi testować rozwiązania, które mają ułatwić życie. Pochodzi z małej miejscowości, z której wyprowadził się do dużego miasta. Czasy studenckie nauczyły go nawet nieźle gotować, o czym później przekonała się - wtedy dziewczyna - a teraz żona. W wolnych chwilach lubi też obejrzeć serial lub wybrać się w podróż po Europie. Jak żona nie widzi to wtedy gra na konsoli albo ogląda mecz.

  Kiedy FIFA 21 będzie dostępna w EA Play?

  Poprzedni artykuł

  Jaki telewizor wybrać do pokoju dziecka?

  Następny artykuł

  Może Ci się spodobać

  Komentarze

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  More in AGD